Wydarzenia

Robak: Każdy jest ważny w drużynie

2018-12-19 12:30:00
- To duże wyróżnienie być kapitanem w takim klubie jak Śląsk Wrocław. Jedna jest opaska, ale każdy jest ważny w drużynie - podkreślił Marcin Robak na konferencji prasowej przed meczem z Pogonią Szczecin.
Marcin Robak: Bycie kapitanem to dla mnie duże wyróżnienie. Pierwszy raz dostałem opaskę na stałe, do tej pory byłem tylko w zastępstwie, także dlatego jest to dla mnie tak ważne. To duże wyróżnienie być kapitanem w takim klubie jak Śląsk Wrocław.
 
Nigdy nie miałem ciśnienia, żeby być kapitanem. Zawsze starałem się pomagać drużynie w inny sposób. Rola kapitana to też zajmowanie się tym, co się dzieje w szatni, a ja starałem się bardziej pomagać chłopakom na boisku, ale też poza nim.
 
Piotrek był wiele lat kapitanem Śląska i na pewno to było trochę zaskoczenie, że trener mi dodatkowo zaufał i teraz ja pełnię tę rolę. Uważam, że całą drużyną musimy być kapitanami, jedna jest opaska, ale każdy jest ważny w drużynie. Mamy też innych doświadczonych zawodników, takich jak Mariusz Pawelec czy Łukasz Broź i również oni powinni pełnić tak samą funkcję, jak kapitan.
 
Przed meczem się motywowaliśmy, ze strony kapitana też. W ciągu tygodnia jednak trudno zmienić swoje postępowanie i podejście przed wyjściem na boisko, by nagle mając opaskę, zachowywać się inaczej w szatni. Jestem taki, jak byłem. Rola kapitana to dodatkowa motywacja i świadomość, że w trudnych momentach trzeba na boisku wspomagać drużynę.
 
Pogoń ma 10 punktów więcej, ale przy naszej wygranej robi się tylko 7. Nie jesteśmy gorszą drużyną niż Pogoń. Jedziemy do Szczecina po 3 punkty, mimo że nasze ostatnie mecze nie są najlepsze, to wierzymy, że rundę jesienną zakończymy zwycięstwem. Wygrywając, będziemy mogli z lepszym uśmiechem jechać na święta, dlatego zrobimy wszystko, by choć troszkę kibicom poprawić humor. Koncentrujemy się jak możemy i wierzę, zdobędziemy 3 punkty.
Autor: Jędrzej Rybak, Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również