Wydarzenia

Robak: Serce biło mocniej

2018-10-26 23:45:00
Marcin Robak, snajper WKS-u i rodowity legniczanin skomentował zwycięski mecz Śląska nad Miedzią (5:0), w którym to dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.
Marcin Robak: - Początek meczu był w naszym wykonaniu bardzo udany, bo po kwadransie prowadziliśmy już 2:0. Gra nam się układała, stwarzaliśmy sobie sytuacje i co najważniejsze, potrafiliśmy je wykorzystać. Wiedzieliśmy, że z Miedzią nie będzie łatwo, ale byliśmy dziś w dobrej dyspozycji i wygraliśmy aż 5:0, co bardzo cieszy. 
 
Dla mnie była to duża satysfakcja zagrać po wielu latach na tym stadionie. To naprawdę sama przyjemność, znam tutaj wielu kibiców, bo przecież tu się wychowałem. Zdobyłem dziś dwie bramki przeciwko legnickiej drużynie, jednak serce zabiło o wiele mocniej niż w innych spotkaniach. Dlatego tym bardziej się cieszę, że mogłem się przypomnieć publiczności w Legnicy. 
 
Chcieliśmy po przerwie grać tak jak w pierwszej połowie, ale przede wszystkim zawodnicy Miedzi po zmianie stron zagrali dużo lepiej. Potrafili dłużej utrzymywać się przy piłce i dochodzili do sytuacji pod naszą bramką. Optymizmem może napawać fakt, że jednak nie straciliśmy żadnego gola. 
 
Marcin po meczu z Miedzią z dorobkiem 29 goli znalazł na 8. pozycji - ex aequo z Piotrem Celebanem - wśród najlepszych strzelców Śląska w ekstraklasie.
 
- Mogę się tylko cieszyć, że zdobywam kolejne bramki dla Śląska. Jestem dumny, że pnę się w  klasyfikacji najlepszych strzelców klubu, ale na pewno nie chcę na tym poprzestać. Będę dążył do tego, by także w kolejnych spotkaniach powiększać mój dorobek i pomagać drużynie.
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również