Wydarzenia

Robak: Wykorzystać proste środki

2018-08-31 13:20:00
- W ostatnim meczu u siebie, z Pogonią, brakowało sytuacji podbramkowych. Musimy stwarzać ich więcej i wykorzystywać proste środki. Po odbiorze piłki nie zwalniać, tylko kończyć akcje strzałem - mówi Marcin Robak, napastnik Śląska, przed sobotnim meczem z Wisłą Kraków.
Marcin Robak: Trudno wytłumaczyć mecz z Zagłębiem Sosnowiec, bo mieliśmy go pod kontrolą, a potem tak szybko wszystko straciliśmy. Szkoda takich spotkań, bo przy prowadzeniu 2:0 na wyjeździe powinna być z naszej strony większa pewność. Augusto jest na tyle doświadczonym zawodnikiem, że nie powinien sobie pozwalać na drugą żółtą kartkę w takim momencie, powiedziałem mu to po jego czerwonej kartce jeszcze na murawie.
 
Grając u siebie powinniśmy stwarzać sobie więcej sytuacji podbramkowych. Brakowało ich w meczu z Pogonią. Na pewno dążymy do tego, by poprawić rozegranie, lecz przed wszystkim musimy stosować częściej proste środki: szybką wymianę podań, przemieszczanie się na połowie przeciwnika. Tym możemy zaskoczyć rywala, czasami trwa to niestety za długo. Trudno potem dojść do sytuacji. Dlatego w spotkaniu z Wisłą po przechwycie nie powinniśmy zwalniać, ale jak najszybciej zakończyć akcję strzałem na bramkę.

Zobaczymy, jaką taktykę obierze trener, czy zagra jeden napastnik, czy dwóch, ale my jako cała drużyna powinniśmy dążyć do zwycięstwa. Wiemy, jak jest sytuacji w tabeli i zwycięstwo przed własną publicznością pozwoli nam pójść wyżej.

Widać, że Wisła chce grać do przodu, atakują dużą liczbą zawodników. Na pewno będą chcieli zdobyć komplet punktów. To z pewnością będzie inny mecz niż z Pogonią, jeden i drugi zespół będzie dążył do zwycięstwa.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również