Wydarzenia

Rolnik na drodze WKS-u | Ekstraliga

2021-05-07 12:00:00
W najbliższą sobotę - 8 maja - piłkarki Śląska Wrocław rozegrają kolejne domowe spotkanie ligowe. Na boisku na Kłokoczycach zmierzą się z ostatnim zespołem w tabeli, Rolnikiem Biedrzychowice Głogówek. Początek spotkania o godzinie 12.

Wrocławianki będą chciały zrehabilitować się za ostatnie ligowe spotkanie, kiedy w Szczecinie toczyły wyrównany bój z miejscową Olimpią, a momentami wręcz dominowały, jednak nie potrafiły swojej przewagi przełożyć na zdobyte bramki. I mimo niezłej postawy ostatecznie przegrały 0:1.

Teraz przed podopiecznymi Piotra Jagieły zadanie teoretycznie łatwiejsze, bo do Wrocławia przyjeżdża ostatni zespół w tabeli. Rolnik Biedrzychowice - bo o nim mowa - w tym sezonie tylko w dwóch potyczkach zdobywał punkty, remisując w wyjazdowych starciach z APLG Gdańsk i ROW-em Rybnik. Jeszcze przed ostatnią kolejką zawodniczki Rolnika miały matematyczne szanse na utrzymanie się w Ekstralidze, jednak ich porażka z AZS-em UJ Kraków sprawiła, że nie unikną degradacji.

Patrząc przez pryzmat statystyk, Rolnik jest rywalem słabszym, jednak nie można go lekceważyć, chociażby ze względu na fakt, że jedyne punkty w tym sezonie piłkarki z Biedrzychowic zdobyły w delegacji. Liczby nie przemawiają za rywalkami WKS-u – Rolnik oprócz bilansu 0-2-16 ma najgorszy atak w lidze (zaledwie sześć strzelonych goli) i najgorszą defensywę w rozgrywkach (77 bramek straconych).


A to, że mimo tych liczb trzeba na zespół z Biedrzychowic uważać, najlepiej świadczy pierwszy mecz tych zespołów, z grudnia zeszłego roku. Wówczas Śląsk długo prowadził, ale skromnie - 1:0, aż w końcu rywalki wyrównały. Ostatecznie pełna pula trafiła na konto WKS-u, a bohaterką tamtego pojedynku była Karolina Iwaśko, która zdobyła trzy gole. Czy teraz będzie podobnie?

Spotkanie to odbędzie się w sobotę, 8 maja, o godzinie 12. Transmisja z meczu będzie przeprowadzona na kanale YouTube Śląsk Wrocław TV.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również