Wydarzenia

Romuald Szukiełowicz nowym trenerem Śląska

2015-12-07 16:20:00
41
Obradująca w poniedziałek Rada Nadzorcza Śląska Wrocław podjęła decyzję o odwołaniu Tadeusza Pawłowskiego z funkcji pierwszego trenera. W jego miejsce powołany został Romuald Szukiełowicz.
Romuald Szukiełowicz ma 66 lat. W latach 1988-1991 oraz w sezonie 1995/96 prowadził już Śląsk w najwyższej klasie rozgrywkowej. Łącznie na ławce trenerskiej WKS-u zasiadał 93 razy. Był także trenerem m.in. Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz i Lechii/Polonii Gdańsk. Ostatnio prowadził trzecioligową Foto-Higienę Błyskawicę Gać. Z wrocławskim klubem związał się umową do końca sezonu z opcją przedłużenia. 
 
- Nie wahałem się przed przyjęciem oferty Śląska. Jestem wychowankiem tego klubu, ponadto pierwszym, który jako szkoleniowiec poprowadził ten zespół w ekstraklasie. Moja kariera trenerska na poważnie zaczęła się właśnie w Śląsku. Na dodatek zaczęła się dobrze i mam wielką nadzieję, że zakończy się w ten sam sposób - powiedział Romuald Szukiełowicz. 
 
Wraz z przyjściem nowego trenera zmienił się skład sztabu szkoleniowego. Drugim trenerem został Zbigniew Mandziejewicz, przed laty wybitny piłkarz Śląska Wrocław i Legii Warszawa, mający za sobą samodzielną pracę trenerską m.in. w Chrobrym Głogów. Funkcję trenera bramkarzy powierzono Januszowi Jedynakowi, dla którego jest to również powrót do Śląska po kilku latach przerwy. W sztabie pozostał dotychczasowy asystent Dariusz Sztylka.
 
Nowemu trenerowi oraz jego współpracownikom życzymy powodzenia, zaś Tadeuszowi Pawłowskiemu składamy podziękowania za 1,5 roku pracy na rzecz Śląska Wrocław.
 
Autor: Michał Mazur

Zobacz również