Wydarzenia

Rozpoczynamy wiosnę! | Ekstraliga

2022-03-05 21:00:00
W pierwszą niedzielę marca piłkarki Śląska Wrocław wracają do ligowej gry. Na inaugurację wiosny zmierzą się z wymagającym rywalem, jakim jest UKS SMS Łódź.
Wrocławianki piłkarską wiosnę zaczną od meczu z trudnym przeciwnikiem. Zespół z Łodzi znajduje się bowiem w czubie ligowej tabeli, ma mistrzowskie aspiracje, a o tym, że jest groźny, drużyna Piotra Jagieły przekonała się podczas okresu przygotowawczego. Śląsk mierzył się z SMS-em sparingowo w styczniu i przegrał aż... 1:10.

Łodzianki w okresie przygotowawczym rozegrały pięć sparingów, odnosząc dwie wygrane - wspomniane już rozgromienie Śląska oraz 2:0 z węgierskim Ferencvarosem. Następnie podopieczne Marka Chojnackiego uległy Górnikowi Łęczna (0:1), Sportisowi Bydgoszcz (1:2) i Czarnym Sosnowiec (0:2). Łodzianki na wiosnę mają dość jasny cel, jakim jest dublet - mistrzostwo Polski i zdobycie pucharu. UKS SMS nigdy złotego medalu w lidze nie wywalczył - może w tym roku się uda? UKS SMS jest także nadal w grze o Puchar Polski Kobiet - w najbliższej rundzie zmierzy się z Polonią Środa Wielkopolska.

W tym okienku transferowym w zespole z Łodzi nie działo się zbyt wiele. Drużynę opuściły Daria Kurzawa (transfer do Czarnych Sosnowiec), Alicja Sokołowska (Stomilanki Olsztyn) i Maria Zbyrad, a w ich miejsce zamiast głośnych transferów postawiono na wzmocnienia "oddolne", czyli włączenie do kadry pierwszego zespołu zawodniczek z drużyn młodzieżowych. I może ruchy te nie będą od razu wzmocnieniem, ale bez wątpienia zaprocentują w niedalekiej przyszłości.

Śląsk natomiast w okresie przygotowawczym również był bezkompromisowy. Trzy wygrane w siedmiu meczach to nie jest wynik powalający, jednak trzeba mieć na uwadze, że wrocławianki mierzyły się z trudnymi rywalami. Piłkarki WKS-u przegrały 1:10 z SMS-em, 0:1 z GKS-em Katowice, 1:4 ze Spartą Praga i 1:5 z męskim zespołem Parasolem Wrocław, a w pokonanym polu pozostawiły RB Lipsk (3:1), Czarnych Sosnowiec (3:2) i ROW Rybnik (4:0).

W pierwszym meczu tych zespołów lepszy okazał się SMS Łódź, który wygrał 2:1. Wrocławianki objęły prowadzenie zaraz na początku spotkania za sprawą Martyny Buś, a łodzianki odpowiedziały bramkami Nadii Krezyman i Dominiki Kopińskiej. Jak będzie tym razem? Zawodniczki Śląska zapowiadają grę o pełną pulę, choć uczciwie stawiając sprawę podział punktów z wyżej notowanym rywalem nie będzie złym rezultatem.

Początek spotkania w niedzielę, 6 marca, o godzinie 12 na stadionie na Kłokoczycach. Z meczu przeprowadzona będzie transmisja na żywo na kanale YouTube Śląska Wrocław.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również