Wydarzenia

Rumak: Będziemy musieli wzmocnić zespół

2016-12-18 18:00:00
- Szkoda, że ten rok tak się kończy. Być może brakowało nam pewności siebie w kilku fragmentach meczach - mówi Mariusz Rumak po meczu z Arką Gdynią, kończącym 2016 rok.
Mariusz Rumak: Siedziałem w szatni po meczu i zbierałem myśli, bo trudno cokolwiek powiedzieć po takim spotkaniu. Szkoda, że ten rok tak się kończy. Trudno nam było stworzyć sytuację. Arka wykorzystała dwa stałe fragmenty i dlatego przegraliśmy.

Mervo od dwóch tygodni próbowany jest na skrzydle, chcieliśmy wykorzystać jego szybkość. On jest napastnikiem, więc ma inklinacje do wejścia w pole karne. 

Zespół Arki był zamknięty. Myślałem o tym by wpuścić Rierę, ale stracilibyśmy na szybkości. Z tak ustawioną Arką trzeba było grać szybko.

Widziałem, że Lubos traci pewność siebie, a Mariusz dobrze wyglądał w treningu, dlatego zdecydowałem się dokonać tej zmiany.

Apelowałem w przerwie o więcej determinacji. Być może brakowało nam pewności siebie w kilku fragmentach meczach. Nie odbieram tego w kategoriach, że zespół nie chciał.
Bardzo istotna będzie teraz moja praca z dyrektorem sportowym. Będziemy musieli wzmocnić zespół. W tym składzie osobowym Śląsk potafił grać dobrze, dlatego musimy poszukać rozwiązań tej sytuacji.
Autor: Mateusz Sładek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również