Wydarzenia

Rumak: Dostaniemy pozytywnego kopa

2016-10-29 18:15:00
- Mówiłem latem, że we wrześniu możemy mieć problemy, ale potem powinno być lepiej. Zrobimy wszystko, by teraz wygrać we Wrocławiu - mówi Mariusz Rumak po wygranej 3:0 w Lublinie z Górnikiem Łęczna.
Mariusz Rumak: Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy kilka sytuacji, zdobyliśmy ładne bramki. Ale trzeba powiedzieć, że to był trudny taktycznie mecz dla nas. Ponieważ było to bardzo otwarte spotkanie. Górnik zostawał wieloma piłkarzami z przodu, dzięki czemu byli groźni po odbiorze piłki, za to nasze kontrataki miały często przewagę liczebną. Szkoda, że w drugiej połowie nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Cieszy jednak wynik, nie jest przecież łatwo wygrać na wyjeździe 3:0. Mnie osobiście bardzo cieszy to, że nie straciliśmy gola.
 
Po przerwie na reprezentację zdobyliśmy 7 punków, a teraz przed nami trudne spotkanie. Trudne z wielu względów - po pierwsze, bo to derby, a po drugie: bo Zagłębie dobrze gra w piłkę. Myślę, że po dzisiejszym meczu dostaniemy kopa. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do następnego starcia.
 
Kiedy tak ładnie będziemy grać we Wrocławiu? Chciałoby się odpowiedzieć - za tydzień. Sądzę, że już mecz z Cracovią lepiej wyglądał. wiemy, w jakich okolicznościach straciliśmy zwycięstwo. Mówiłem latem, że możemy mieć problemy we wrześniu, ale potem powinno być lepiej. Nie chcę, by to zabrzmiało, że teraz już wszystko będziemy wygrywać, ale na pewno zrobimy wszystko, by w tej rundzie zwyciężać we Wrocławiu.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również