Wydarzenia

Rumak i Matysek przed #LGDŚLĄ

2016-12-08 19:00:00
Na przedmeczowej konferencji prasowej z dziennikarzami spotkali się trener WKS-u Mariusz Rumak oraz dyrektor sportowy Adam Matysek.
Mariusz Rumak o piątkowym meczu:

W meczu z Lechią chcemy zagrać po swojemu. Czy to będzie wymiana ciosów czy wyczekiwanie, to będziemy wiedzieć w piątek o godz. 20:30. Mamy natomiast świadomość, że Lechia bardzo dobrze gra u siebie. Ma duży potencjał w ofensywie i defensywie i nieźle to wygląda to na boisku. My musimy się mieć na baczności, ale zdecydowanie jedziemy do Gdańska po trzy punkty. To nasz obowiązek. 

Spotkanie Lechii z Wisłą oglądałem. Kluczem wygranej Wisły nad Lechią był moment odbioru piłki przez krakowian. My mamy jednak innych piłkarzy i musimy dostosować swój sposób grania do naszych możliwości. 

O swoim zespole

Czy jestem zadowolony ze współpracy Adama Kokoszki z Ostoją? Tak jak z siebie, czyli po remisie z Pogonią - nie do końca. Były momenty, gdy gra jako całości zespołu dobrze wyglądała, ale dużo jest jeszcze do poprawy.

Augusto kontuzja. Mamy jeszcze jeden dzień, ale jego występ jest pod dużym znakiem zapytania.

Adam Matysek na temat wzmocnień:

Ostatni okres jest bardzo gorący. W klubie w każdej płaszczyźnie działamy, żeby doprowadzić do wzmocnienia naszej drużyny. Prowadzimy dużo rozmów, analizujemy wielu zawodników, którzy ewentualnie mieliby nas wzmocnić. Nie chcę dopuścić do sytuacji, która miała miejsce tego lata, gdy trener na zgrupowaniu nie miał jeszcze pełnej kadry. Mówię o tym specjalnie, żeby podkreślić problematykę, z jaką spotkał się trener Mariusz Rumak. 

Naszym celem jest przedłużenie kontraktów z piłkarzami, którzy będą dla nas przydatni. Czynimy wszelkie staranie, by podpisać nowe kontrakty jak najszybciej. Pracujemy systematycznie, a efektem finalnym ma być stabilny zespół. Konsultujemy z trenerem, jakie wzmocnienia są koniecznie, ale nie chcę mówić jeszcze o szczegółach. Patrząc jednak dziś na drużynę, to widzimy, ze mamy problem z zastąpieniem Augusto na lewej obronie. W skrócie dążymy do sytuacji, żeby na każdej pozycji trener miał alternatywę.

O zimowych zgrupowaniach 

Na dziś wiemy, że pierwsze zgrupowanie zimowe odbędzie się w Szamotułach. Dogrywamy ponadto ostatnie szczegóły obozu w Turcji. Oferta, którą mamy oraz zaplecze, którym dysponują jest na wysokim poziomie i chcemy jak najszybciej sfinalizować transakcję. Ważne, żeby zgrupowania dograć do Świąt Bożego Narodzenia, żeby nie było paniki w nowym roku. 

Mariusz Rumak o zimowych sparingach 

Myślę, że do tygodnia będziemy mogli powiedzieć Państwu o pierwszych zaplanowanych sparingach. Na pierwszym obozie zależy nam przede wszystkim na dobrej podbudowie fizycznej zespołu i aż tak dużej wagi do sparingpartnerów tu nie przywiązuję. Natomiast podczas drugiego zgrupowania chcemy zagrać mecze z dobrymi zespołami. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również