Wydarzenia

Rumak: Taki był plan

2016-11-06 18:00:00
- Zespół dojrzewa kiedy wygrywa ważne mecze, a ten mecz był ważny - mówił Mariusz Rumak na pomeczowej konferencji prasowej.
Mariusz Rumak: Na początku było widać nerwowość, chociaż to my pierwsi stworzyliśmy sytuację. Straciliśmy bramkę, ale konsekwentnie realizowaliśmy nasze założenia i zespół z pasją dążył do strzelenia gola. Jest takie powiedzenie, że zespół jest tak mocny jak jego ławka. Dzisiaj trzy zmiany oceniam bardzo wysoko.

Mariusz Idzik przyczynił się do strzelenia drugiej bramki, on bardzo dobrze gra głową. Cieszymy się, że wygraliśmy, ale nie ma huraoptymizmu. Jeszcze kilka trudnych spotkań w tym roku przed nami.

Zmiany oceniam wysoko. Taki był plan, żeby Alvarinho i Riera weszli na podmęczonego przeciwnika. Zagłębie w ostatniej fazie meczu cofnęło się, a my chcieliśmy bardziej wygrać, przynajmniej ja miałem takie wrażenie.

U mnie nie ma hierarchii napastników. Liczy się forma i dyspozycja dnia. Jeżeli chodzi o Mariusza to jest to chłopak z bardzo dużym potencjałem. Biliński z kolei zagrał tak jak Śląsk, a Śląsk zagrał na 3 punkty.

Z pokorą podchodzimy do tego co robimy. Niedługo gramy z uczestnikiem Ligi Mistrzów. Jeżeli czujemy wsparcie, jesteśmy lepsi. Za chwilę mamy kolejne mecze, o poprzednich już trzeba zapomnieć.

W przerwie będziemy mogli przygotować pewne elementy. W sobotę gramy grę kontrolną z dobrym przeciwnikiem. Filipe dostał czwartą kartkę i nie zagra z Lechem, trzeba będzie się na to przygotować.
 
Autor: Mateusz Sładek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również