Wydarzenia

Rumak: Teraz spoglądamy w górę tabeli!

2016-05-07 18:59:00
5
Szkoleniowiec Śląska Mariusz Rumak skomentował zwycięstwo z Termaliką 2:1. Trener wrocławian bardzo emocjonalnie podszedł do tego spotkania.
Mariusz Rumak: Ciężko oceniać mecz, gdy się go ogląda w takich emocjach. Stawka grania o utrzymanie i to że jesteśmy blisko, niektórym moim piłkarzom sparaliżowała nogi. Zabrakło nam płynności, nie potrafiliśmy grać tak, jak umiemy, ale udało się zdobyć trzy punkty. Teraz możemy spoglądać tylko w górę tabeli i stawać sobie inne cele. Pierwszy cel osiągnęliśmy - Utrzymaliśmy się w Ekstraklasie. 

Nie chcę używać słów: Panie prezesie, misja wykonana! To dotyczy innych dziedzin, a to jest sport. Wykonaliśmy zadanie, ale w następnych spotkaniah grać będą Ci, którzy na to zasłużyli. Nie będzie na boisku zawodnika, który mnie nie przekona do tego. To jest profesjonalny sport i walczymy o 9 miejsce na koniec sezonu. Nie będziemy odpuszczać. 

Mervo nie trenował dwa dni, odczuwa bóle w plecach. To młody zawodnik i dostał dużą dawkę meczów. Bence tak naprawdę po raz pierwszy grał tak regularnie w seniorskiej piłce. Ma młody organizm, lekko nadwyrężył mięśnie, także Biliński wyszedł od pierwszej minuty. Kamil zdobył fantastyczną bramkę z Górnikiem i dziś dostał szansę.  

Powiedziałem w szatni chłopakom, że nie przypominam sobie takiego meczu z takimi emocjami. Już raz grałem o utrzymanie i wiem jakie towarzyszą temu emocje, ale moi zawodnicy w większości po raz pierwszy mieli z tym do czynienia. 

Trener Rumak kilka razy wyskakiwał na boisko, nie mogąc opanować emocji! - Zastanawiam się, czy jest jeszcze taka liga, gdzie takimi bandami odgradza się trenerów. Chyba chcą nas sprowokować. A na pewno tych bardziej nerwowych, takich jak ja – śmieje się trener Rumak. 
  
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również