Wydarzenia

Ruszają klasy pod patronatem Śląska Wrocław

2018-09-04 08:30:00
Dziś w całej Polsce zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/19. M.in. we wrocławskiej Szkole Podstawowej nr 17 ruszyła klasa sportowa pod patronatem Śląska Wrocław.
40-lecie wrocławskiej Szkoły Podstawowej numer 17 zbiegło się w czasie ze startem klasy sportowej, której patronować będzie Śląsk Wrocław. Najmłodsi uczniowie "Siedemnastki" będą mieli wyjątkową okazję już od najmłodszych lat współpracować z jednym z największych klubów piłkarskich w Polsce. Klasy o profilach sportowych ruszyły również w trzech innych wrocławskich placówkach: Szkole Podstawowej nr 33, Szkole Podstawowej nr 10 oraz Szkole Podstawowej nr 45.Uroczyste rozpoczęcie roku obfitowało w brawurowe występy artystyczne, przemówienia i w śląskowe akcenty. Wielu uczniów ubranych było w koszulki i szaliki WKS-u. - Sprawiliście nam tym dużą przyjemność - mówił Marcin Przychodny, prezes Śląska Wrocław. Szczególnie widoczni byli podczas wykonywania utworu "Waka waka", oficjalnej piosenki mundialu z 2010 roku, którą zaśpiewały dzieci i młodzież ucząca się w SP17 języka hiszpańskiego.
 
Na spotkaniu obecni byli m.in. radni Jarosław Krauze, Wojciech Błoński i Wojciech Adamski, który odczytał list od prezydenta Rafała Dutkiewicza. Prezes Śląska Wrocław podkreślał z kolei wagę i radość z nawiązanej współpracy. - Bardzo się cieszę, że Szkoła Podstawowa nr 17 jest szkołą partnerską Śląska Wrocław. To dla nas duże zobowiązanie. Będziemy u Was bardzo często. Cieszę się, że możemy wspólnie szukać talentów, współpracować i bawić się piłką nożną. Bo dla tych najmłodszych to powinna być jeszcze zabawa - dodawał Marcin Przychodny.Po uroczystościach w sali gimnastycznej zebrani przenieśli się przed wejście do szkoły, gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą patrona placówki, profesora Stanisława Kulczyńskiego. Następnie klasa Ic, czyli klasa sportowa, wraz z przedstawicielami Śląska Wrocław wybrała się na przyszkolne boisko. Szkoła otrzymała od klubu zestaw piłek, z których dzieci od razu zapragnęły zrobić użytek...- Trochę mniej niż rok temu razem z Wojciechem Błońskim i Jarosławem Krauzem uczestniczyliśmy w pierwszym spotkaniu na temat utworzenia klas pod patronatem Śląska. Cieszę się, że dziś to wszystko się ziściło. To piękna inicjatywa i wspaniałe rozpoczęcie roku szkolnego - mówił Tadeusz Pawłowski. Trener miał okazję przeprowadzić z uczniami pierwsze krótkie zajęcia, opowiedzieć o podstawach w posługiwaniu się piłką, a może nawet wypatrzeć pierwsze talenty, które w przyszłości zasilą WKS?- Już jest efekt tych działań, które podjęliśmy przed miesiącami. Jest klasa sportowa, jesteśmy na boisku i możemy zaszczepić tym młodym ludziom miłość do sportu, do piłki nożnej. I do naszego klubu. Dzieci wiedzą co to jest wielki Śląsk Wrocław, to ważne. Miło mi, że mogłem mieć z nimi pierwsze małe zajęcia, że się poznaliśmy. Filozofia rozwoju naszego klubu się zmieniła, kierujemy się bardziej w stronę wychowanków, chłopców z Wrocławia i okolic. Chcielibyśmy w przyszłości mieć w drużynie więcej wychowanków, a co za tym idzie również więcej kibiców na Stadionie Wrocław - zakończył trener WKS-u.Krótka lekcja od trenera Pawłowskiego, parę sztuczek zaprezentowanych od "Pałasza", autografy... Dzieci z pewnością będą mieć dobre wspomnienia z pierwszego dnia szkoły. A od jutra nauka, treningi i zabawa z piłką. Sobie i Wam życzymy, by to był początek drogi, na końcu której czekać będzie gra w Śląsku Wrocław i wielka kariera w ukochanej dyscyplinie. Powodzenia!

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć w naszej galerii zdjęć: TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również