Wydarzenia

Ruszył plebiscyt „Gazety Wrocławskiej”

2015-11-09 13:00:00
Patron medialny Śląska Wrocław ruszył z kolejną, 63. edycją plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska. W konkursie podsumowującym przez „Gazetę Wrocławską” sportowy rok 2015 nie mogło zabraknąć przedstawicieli WKS-u.

Głównymi kategoriami w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” są rokrocznie te dotyczące Najlepszego Sportowca i Trenera. W bieżącej edycji jak zwykle znaleźli się w niej reprezentanci Śląska Wrocław. W pierwszej o zwycięstwo walczył będzie Flavio Paixao, a w drugiej Tadeusz Pawłowski - ubiegłoroczny triumfator plebiscytu.

 

63. edycja zabawy „Gazety Wrocławskiej” będzie jednak wyjątkowa, ponieważ oprócz wspomnianych kategorii znalazło się niej miejsce dla siedmiu dodatkowych pól, gdzie zbierane będą głosy czytelników największego lokalnego dziennika. Poza trenerem Pawłowskim i Flavio Paixao o prestiżowe wyróżnienia powalczą również prezes WKS-u Paweł Żelem (kategoria Działacz Sportowy Roku), Kamil Dankowski i Michał Bartkowiak (obydwaj: Młody Talent Roku) oraz arena, na której wojskowi rozgrywają swoje mecze ligowe i pucharowe, czyli Stadion Wrocław (Obiekt Sportowy Roku).

 

Gorąco zachęcamy również do wsparcia najmłodszych przedstawicieli Śląska Wrocław w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej”. W kategorii Drużyna Naj Roku 2015 startuje bowiem zespół Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław z rocznika 2007, czyli mistrzowie Polski i Dolnego Ślaska 2014 oraz zdobywcy licznych trofeów i medali w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

W głównym plebiscycie, na sportowca i trenera, czytelnicy „Gazety Wrocławskiej” mogą oddawać głosy tylko w tzw. eliminacjach - poprzez portal GazetaWroclawska.pl, Facebooka, SMS-y lub na kuponach z gazety. Za pomocą Facebooka i SMS-ów będzie można głosować do 18 grudnia (do godz. 23:59), natomiast na kuponach drukowanych tylko do 14 grudnia (poniedziałek, do godz. 14). 25 sportowców i 20 trenerów, którzy w eliminacjach zdobędą najwięcej głosów, przejdzie do finału, czyli do oceny komisji plebiscytowej, a wyniki zostaną ogłoszone dopiero na gali. 

 

W pozostałych kategoriach głosy oddawać można do 30 grudnia za pomocą strony internetowej (kliki), Facebooka i poprzez SMS-y, a o wygranej stanowi suma głosów. Dziennie można kliknąć trzy razy i daje to trzy głosy, na Facebooku można zdobyć w jeden dzień dwa głosy, natomiast jeden SMS to aż 10 głosów. 

 

Więcej szczegółów dotyczących głosowania znaleźć można na stronie „Gazety Wrocławskiej”.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również