Wydarzenia

Samiec-Talar: Zwycięstwo nie było najważniejsze

2022-06-18 18:20:00
- Chcieliśmy dobrze wejść w te przygotowania i zrealizować założenia taktyczne. Zwycięstwo cieszy i jest istotne, ale nie było dziś najważniejsze - mówił po sobotnim zwycięstwie w sparingu z GKS-em Tychy (3:1) Piotr Samiec-Talar. Zawodnik WKS-u zdobył bramkę dającą wrocławianom prowadzenie 2:1.
P. Samiec-Talar: To dopiero pierwszy sparing. Chcieliśmy dobrze wejść w te przygotowania i zrealizować założenia taktyczne. Zwycięstwo cieszy i jest istotne, ale nie było dziś najważniejsze. Myślę, że jak na pierwszy mecz po dopiero tygodniu treningów, nasza gra wyglądała dobrze. Mamy zamiar dalej pracować, by iść w dobrym kierunku.

Podobnie jak dziesięciu innych zawodników Samiec-Talar pojawił się na boisku w drugiej połowie. Pierwszą część spotkania rozegrała całkowicie inna jedenastka. Nowy sztab szkoleniowy Śląska chciał tego dnia przetestować różne ustawienia i systemy pod kątem przygotowań do ligowych zmagań. 

- Z pewnością brakowało nam dziś skuteczności, a mieliśmy kilka dobrych sytuacji. Dopiero wchodzimy w nowy system gry i stałych fragmentów. Cieszę się, że mogłem pomóc dziś zespołowi. W dalszym ciągu będę ciężko pracował, żeby się rozwijać, stawiać kolejne kroki i wywalczyć sobie miejsce w zespole - dodał zawodnik.
 
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również