Wydarzenia

Scalet z nowym kontraktem

2020-08-06 17:55:00
Mathieu Scalet przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Umowa 23-letniego zawodnika będzie obowiązywać do końca czerwca 2021 roku.
Scalet trafił do Śląska w 2017 roku z III-ligowego Beskidu Andrychów. Wcześniej występował w rezerwach Wisły Kraków. Mathieu Scalet jest ofensywnym piłkarzem, dobrze czuje się w roli skrzydłowego lub podwieszonego napastnika. Jest wychowankiem francuskiego AS Saint-Genis-Ferney-Crozet i oprócz polskiego posiada również francuskie obywatelstwo. 
 
W bieżącym sezonie rozegrał 12 meczów w II zespole Śląska Wrocław, zapisując na swoim koncie 3 bramki. Jego dorobek mógł być z pewnością większy, ale plany pokrzyżowała kontuzja. Mathieu mocno pracował nad powrotem do formy, a jego starania zostały wynagrodzone w ostatnim meczu sezonu. 23-latek pojawił się w pierwszym składzie w spotkaniu Śląska z Lechią Gdańsk, zaliczając drugi w karierze występ na poziomie Ekstraklasy. Poprzednio wystąpił w sezonie 2017/18, wchodząc na boisko w derbach Dolnego Śląska i zaliczając asystę przy przy zwycięskim golu Piotra Celebana.Gramy dalej, Mathieu!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również