Wydarzenia

Schwarz: Musimy się dobrze przygotować

2022-01-10 15:30:00
- Musimy się przygotować na rundę wiosenną i musimy zrobić to dobrze, by pokazać już w pierwszych meczach, że idziemy w dobrą stronę - mówił Petr Schwarz po pierwszym treningu w 2022 roku, który rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy.
Po trzech tygodniach przerwy piłkarze Śląska Wrocław wrócili do treningów. Pierwszy tydzień przygotowań spędzą we Wrocławiu, gdzie w piątek (14 stycznia) rozegrają sparing z Wartą Poznań. Dzień później czeka ich wylot na obóz do tureckiej Antalyi. - Przez ostatnie dni pracowaliśmy już indywidualnie. Cieszę się, że wróciłem do szatni i przede wszystkim pozytywne jest to, że możemy trenować na naturalnej murawie. Przygotowania są dobrze zaplanowane. Będziemy trenować na Oporowskiej, zagramy sparing z Wartą Poznań, po czym udamy się do Turcji. Mam nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać, zagramy dobre sparingi i przygotujemy się jak najlepiej do nowej rundy - mówi Schwarz.
 
Końcówka roku była dla wrocławian bardzo trudna. Zimowe przygotowania mają sprawić, że od początku rundy wiosennej forma Trójkolorowych będzie zdecydowanie wyższa. - Przerwa pomogła odciążyć głowę. Wiemy, że końcówka roku nie była dobra, ale to już za nami. Musimy się przygotować na rundę wiosenną i musimy zrobić to dobrze, by pokazać już w pierwszych meczach, że idziemy w dobrą stronę. Chcemy pracować nad każdym aspektem, zarówno w obronie i w ataku. Jestem tu od pół roku i chciałbym się poprawiać w każdym możliwym elemencie - podsumowuje pomocnik WKS-u.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również