Wydarzenia

"Setka" Słowika

2018-04-16 15:25:00
W meczu z Sandecją Nowy Sącz Jakub Słowik zaliczył setny mecz w polskiej ekstraklasie. Uczcił go czystym kontem!
Bramkarz WKS-u nie miał w starciu przeciw Sandecjii mnóstwo pracy, ale wtedy, gdy trzeba, był czujny i chronił zespół przed stratą gola. W jednej sytuacji dopisało mu szczęście, bo piłka po strzale gracza gości trafiła w słupek. Kuba pewnie wyglądał na przedpolu i po spotkaniu mógł cieszyć się podwójnie - z wygranej Śląska i ze swojego czystego konta w jubileuszowym meczu.
 
Słowik w ekstraklasie debiutował niemal siedem lat temu. 13 maja 2011 roku pojawił się w pierwszym składzie Jagiellonii Białystok na spotkanie z Legią Warszawa. I od razu zachował czyste konto! W sumie w Jadze zaliczył 48 występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. W 2015 roku przeniósł się do Pogoni Szczecin. Przez dwa sezony zagrał dla Portowców w ekstraklasie 37 razy.
 
Od tego sezonu Jakub jest graczem Śląska Wrocław. Pierwszy raz w zielono-biało-czerwonych barwach wystąpił w 17. kolejce, przeciwko Zagłębiu Lubin. Zaczął od derbów i znów zaczął z czystym kontem. W sumie "na zero" z tyłu zagrał w tym sezonie czterokrotnie, a na koncie ma 15 ligowych spotkań. To ostatnie - z Sandecją - było równo 100. na ekstraklasowych boiskach.
 
Kuba - gratulujemy i życzymy śrubowania dorobku!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również