Wydarzenia

„Śląsk bez barier” - bijemy rekord świata!

2018-05-07 14:00:00
Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych, WKS Śląsk Wrocław i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu w ramach „Tygodnia Bez Barier” zapraszają na historyczne wydarzenie. W trakcie spotkania Śląska z Piastem Gliwice spróbujemy pobić nieoficjalny rekord świata niepełnosprawnych kibiców na meczu piłki nożnej!
5 maja obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Aby w szczególny sposób podkreślić udział niepełnosprawnych kibiców w meczach piłkarskich w Polsce oraz zachęcić kolejne osoby do wyjścia z domu, KKN wraz ze Śląskiem Wrocław i Federacją Kibiców Niepełnosprawnych organizuje dzień „Śląsk Bez Barier” w ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bez Barier”.
 
- Jest nam niezmiernie miło, że jako WKS Śląsk Wrocław możemy przyłączyć się do akcji „Tydzień bez barier”. Jesteśmy dumni z współpracy z KKN-em. Chciałbym też przypomnieć, że nasz wrocławski stadion jest bardzo dobrze przystosowany dla osób z wszelkimi niepełnosprawnościami – zaznaczył Wojciech Nowak, wiceprezes Śląska Wrocław.
 
- W tym roku będziemy obchodzić jubileusz 10 lat współpracy ze Śląskiem Wrocław. Akcją „Śląsk bez barier” chcieliśmy podkreślić, że Śląsk zawsze wspierał osoby niepełnosprawne. Zapraszamy wszystkie szkoły, instytucje, organizacje pozarządowe. Wsparcia w naszych działaniach udziela nam także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu, za co serdecznie dziękuję. Cieszę się, że znów możemy zrobić coś niezwykłego – mówił Paweł Parus, prezes Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych.
 
- Zależy nam, aby zgromadzić jak największą liczbę osób z niepełnosprawnościami na meczu z Piastem Gliwice. Liczymy, że pobijemy rekord i na trybunach Stadionu Wrocław znów pojawi się ponad tysiąc kibiców niepełnosprawnych - dodawał Michał Fitas, prezes Federacji Kibiców Niepełnosprawnych.
 
- Chciałbym podziękować wszystkim organizacjom zaangażowanym w tę inicjatywę. Ponieważ to właśnie organizacje są solą działań bez barier Cieszę się, że Śląsk Wrocław jest klubem otwartym na osoby niepełnosprawne. Kibice niepełnosprawni mówią, że Stadion Wrocław jest ich domem. To więc spełnienie naszych marzeń, że wrocławskie obiekty sportowe  są w pełni dostępne. Apeluję do wszystkich, aby wybrali się na mecz. Po pierwsze, aby wspierać Śląsk, a po drugie by ustanowić nowy rekord – bo tylko razem, możemy więcej - podkreślał Bartłomiej Skrzyński, rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. osób niepełnosprawnych.
 


Zachęcamy fundacje, stowarzyszenia, ośrodki wspierające niepełnosprawnych oraz wszystkich innych chętnych do bycia tego dnia z nami i uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu!
 
Termin: 12 maja 2018 (sobota), godz. 15:30, Stadion Wrocław
 
Bilety: wstęp za darmo! - na podstawie darmowego biletu dla osoby z niepełnosprawnością i ewentualnego opiekuna – aby go otrzymać należy wysłać swoje dane (imię, nazwisko i PESEL) na adres: bilety@kkn.wroclaw.pl.
 
Zbiorcze listy (osób z niepełnosprawnością i ewentualnych opiekunów - zalecany format Excel) muszą zawierać: imię i nazwisko, numer PESEL oraz krótką informację o niepełnosprawności (np. wózek, wzrok, intelektualna)
 
Organizacje, w których szeregach będzie min. 30 osób z niepełnosprawnością będą miały możliwość prezentacji swojego logo na telebimie podczas meczu!
 
Informacje o wydarzeniu: tel.: 792 93 00 94, 603 765 771
 
Kilka praktycznych porad:
•zaleca się przyjechać co najmniej godzinę przed meczem (nie później niż 14:30),
•wejście na stadion możliwe jest za okazaniem biletu z numerem PESEL oraz dokumentu tożsamości,
•darmowy parking od strony ul. Królewieckiej,
•Fundacja Katarynka zapewnia audiodeskrypcję na częstotliwości 97,00FM.
 
Podczas meczu z Piastem Gliwice przeprowadzimy także zbiórkę zakrętek (od napojów, szamponów, chemii gospodarczej, kosmetyków etc.) w ramach akcji „Nakrętki dla Hospicjum”. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na potrzeby podopiecznych Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Nakrętki można będzie zostawić przed meczem w oznaczonych miejscach przy wejściach na Stadion Wrocław od strony ulic Królewieckiej oraz Lotniczej.
 


Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również