Wydarzenia

Śląsk i Piast charytatywnie w Oławie

2017-09-02 13:50:00
Śląsk Wrocław przegrał z Piastem Gliwice 1:2 (0:1) w meczu sparingowym. Ekstraklasowe kluby zjawiły się w Oławie w ramach imprezy charytatywnej, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego oraz Natalii Zezuli.
Spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku pamięci Adama Wójcika, legendarnego koszykarza Śląska. Już w drugiej minucie spotkania WKS mógł objąć prowadzenie za sprawą Michała Chrapka, którego uderzenie z rzutu wolnego obronił jednak Szmatuła. Następne minuty wskazywały na przewagę zawodników z Gliwic.  

W 15 min podwójną, doskonałą interwencją popisał się Jakub Wrąbel. Niestety, dwie minuty później golkiper wrocławian musiał już wyciągać piłkę z siatki. Dośrodkowanie z lewej strony Rugasevicia wykorzystał Krakowczyk i po strzale głową skierował piłkę pod poprzeczkę. Do końca pierwszej odsłony oba zespoły nie stworzyły poważnego zagrożenia, a chwilę przed przerwą murawę opuścił kontuzjowany Aleksander Jagiełło, którego zastąpił Sasa Zivec.
 
Druga część spotkania w Oławie to szereg zmian w Śląsku. Trener Urban wprowadził pięciu nowych zawodników. Na boisku pojawił się m.in. Kamil Vacek, który tym samym zadebiutował w Śląsku Wrocław. Trener gliwiczan, Dariusz Wdowczyk przeprowadził tylko jedną zmianę – Krzysztof Kurek zastąpił w bramce Jakuba Szmatułę.

Śląsk wyszedł na murawę z bojowym nastawieniem, jednak emocje i bramki pojawiły się pod koniec meczu. W 77 minucie po interwencji Djordje Cotry w polu karnym Śląska, sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Papadopulos, który pokonał Słowika. WKS zdołał odpowiedzieć jednym trafieniem. Po koronkowej akcji i szybkiej wymianie piłki między Trójkolorowymi z bliskiej odległości do bramki Piasta trafił Sito Riera.
 
Wynik spotkania niewątpliwie był sprawą drugorzędną. Organizatorzy zebrali ponad 8 tysięcy złotych na pomoc dla Grzegorza Galasińskiego oraz Natalii Zezuli. Dziękujemy za okazane serca!
 
 
 
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 – Krakowczyk 17’
0:2 – Papadopulos 79’ 
1:2 – Riera 84’
 
Śląsk: Wrąbel (46' Słowik) – Pawelec (46' Augusto), Celeban, Poprawa, Cotra, Chrapek (46' Łuczak), Srnić (46' Piech), Madej (46’ Vacek), Riera, Pich, Robak (73' Pałaszewski)

Piast: Szmatuła (46' Kurek) - Pietrowski, Korun, Angielski (70' Valencia), Vranjes, Rugasević, Jagiełło (43' Zivec), Jankowski, Barisić (70' Papadopulos), Borkała, Krakowczyk
Sędzia: Kornel Paszkiewicz
 
Żółte kartki: Pich
 
Autor: Sebastian Góral, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

2020-02-15

Mieszane uczucia

2020-02-07

Ambicja daje punkt!

2020-01-16

Remis na start