Wydarzenia

Śląsk II: Na Oporowskiej na remis

2021-10-03 14:30:00
Śląsk II Wrocław zremisował z Sokołem Ostróda 0:0 w meczu 11. kolejki eWinner 2. ligi. Mimo obiecującego początku spotkania wrocławianie nie znaleźli sposobu na rozmontowanie obrony przeciwnika i muszą zadowolić się jednym punktem.
Już sam początek spotkania mógł właściwie zadecydować o jego losach. W pierwszych sekundach znakomitą sytuację miał Adrian Łyszczarz, który wyszedł w tempo do prostopadłego podania, wpadł w pole karne, ale nie zdołał pokonać bramkarza i posłać piłki do siatki. 
 
Kolejne minuty to dalsze ataki młodych zawodników WKS-u którzy wyraźnie dominowali, ale nie potrafili znaleźć sposobu na zdobycie bramki. Z biegiem czasu obraz gry był coraz bardziej wyrównany. Większość akcji działa się w środku pola i trudno było znaleźć miejsce na przedarcie się pod pole karne. 
 
Niestety trener Krzysztof Wołczek musiał przeprowadzić dwie zmiany jeszcze przed przerwą. Ze względu na urazy boisko musieli opuścić Olivier Wypart i Przemysław Bargiel. Do przerwy kibice zgromadzeni na Oporowskiej nie zobaczyli bramek.
 
W drugiej części spotkania pierwsy do ataku ruszył Sokół. Zespół z Ostródy kilkukrotnie przeprowadził składne akcje, które kończył strzałem na bramkę Pawła Budzyńskiego, jednak golkiper WKS-u zawsze był na posterunku.
 
Mijały kolejne minuty, a sytuacja cały czas przypominała tą z pierwszej połowy. Dużo walki, gry w środku pola, a mało sytuacji podbramkowych. Wraz z upływem kolejnych minut Trójkolorowi przejmowali nieco kontrolę nad meczem i częściej znajdowali się pod polem karnym przeciwnika, ale nie przynosiło to skutków w postaci bramki.
 
Trener Wołczek przeprowadził kolejne zmiany. Na boisku pojawił się między innymi Marcel Zylla, który wraca do pełni formy po kontuzji. Nie odmieniło to jednak losów spotkania i mimo kilku niezłych akcji wrocławian, bramki nie padły i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Śląsk II Wrocław - Sokół Ostróda 0:0
 
Śląsk II: Budzyński - Radkowski, Poprawa, Caliński - Boruń (66' Bukowski), Sz. Michalski, Młynarczyk (66' Olejniczak), Wypart (17' Szmigiel) - Krocz (66' Zylla), Łyszczarz - Bargiel (27. Kotowicz).
 
Sokół: Staniszewski - Klimek, Dzięcioł, Słupski, Kurowski (71' Faltyński), Rugowski, Skórecki, Żyznowski (57. Flak), Dymerski (71' Stępień), F. Michalski (81' Montero), Bondarenko
 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również