Wydarzenia

Śląsk II: Przygotowania ruszyły pełną parą

2018-01-19 16:00:00
Drugi zespół Ślaska 10 stycznia rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej Sport-Track IV ligi. W planach solidni sparingpartnerzy, obóz i wzmocnienie rywalizacji w drużynie.
Śląsk II Wrocław zimę spędzi na pozycji wicelidera Sport-Track IV ligi, ustępując Foto-Higienie Gać. Trener Trójkolorowych Tomasz Horwat zalicza rundę jesienną do umiarkowanie udanej. - Zaczęliśmy sezon od pechowej porażki w Świdnicy, bo byliśmy zdecydowanie lepszą drużyną. Tym meczem chłopcy poznali smak tej ligi i przekonaliśmy się, że przed nami wymagający rok. Potem jednak się rozpędzaliśmy i mieliśmy fajny okres, w której zanotowaliśmy siedem spotkań bez porażki i straty gola – analizuje szkoleniowiec rezerw. – W drugiej części rundy nałożyło się kilka kontuzji i musieliśmy wprowadzić wymuszone roszady. W dodatku kilku chłopaków dołączyło do kadry I drużyny, co oczywiście nas bardzo cieszy. Nie zmienia to jednak faktu, że zaczęliśmy tracić punkty. Na pewno wpływ na to miał również mały bagaż doświadczeń, bo pamiętajmy, że Śląsk jest najmłodszym zespołem w tej lidze. Tego między innymi zabrakło w meczu z aktualnym liderem. Mimo że nie mogłem skorzystać z umiejętności kilku podstawowych piłkarzy, to prezentowaliśmy dobry poziom. Czasem brakowało jedynie piłkarskiego ogrania, ale to przyjdzie z czasem. Podsumowując rundę, praktycznie w każdym meczu dominowaliśmy, ale zdarzały nam się wpadki. Ta runda nauczyła nas pokory i wierzę, że w następnej będziemy jeszcze silniejsi – dodaje Tomasz Horwat. 
 
Zimowe przygotowania rezerwy zaczęły od testów wydolnościowych. W tej części jest sporo zajęć na siłowni oraz treningów na własnych obiektach. Piłkarzy jeszcze czeka kilkudniowe zgrupowanie oraz solidne sparingi:
 
01.20: Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg (III liga)
01.26: Śląsk II Wrocław – Miedź II Legnica (III liga)
01.31: Śląsk II Wrocław – Falubaz Zielona Góra (III liga)
02.09: Śląsk II Wrocław – Zagłębie II Lubin (III liga)
02.10: Śląsk II Wrocław – Orla Wąsosz (IV liga)
02.17: Śląsk II Wrocław – Piast Żmigród (III liga)
02.24: Śląsk II Wrocław – Orkan Szczedrzykowice (IV liga)
03.03: Śląsk II Wrocław – Polonia Nysa (IV liga)
10.03: Śląsk II Wrocław – Piast Żerniki (IV liga)
 
 
Z reguły druga część rozgrywek jest trudniejsza. Jak zaznacza Tomasz Horwat, zespół ma jasno wyznaczoną drogę, którą będzie podążać. Na jej końcu jest rozwój indywidualny piłkarzy i promocja do III ligi. - Oczywiście chcemy awansu. Cztery punkty straty do lidera jest spokojnie w naszym zasięgu. Najważniejszy jest jednak rozwój piłkarzy. Jeśli to zostanie spełnione, to automatycznie piłkarsko pójdziemy w górę. Naszym priorytetem było zbudowanie młodej i perspektywicznej drużyny. Przy kompletowaniu kadry mieliśmy i mamy na względzie, że każdy z tych chłopców ma predyspozycje, by szybciej lub później wskoczyć na poziom najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce – kontynuuje trener. – Najważniejszy cel udało nam się zrealizować. Wprowadziliśmy do I zespołu dwóch piłkarzy – Mathieu Scaleta i Pawła Kucharczyka – którzy podpisali profesjonalne kontrakty, trenują pod okiem trenera Jana Urbana i są zgłoszeni do rozgrywek LOTTO Ekstraklasy. Mathieu w dodatku zaliczył debiut marzenie w Śląsku. Dla pozostałych to znak, że solidną pracą można zrealizować swoje cele. Dodatkowo wielu naszych zawodników ma możliwość trenowania w I zespole, co jest dla tych chłopców budujące. Z tego musimy być zadowoleni, bo to jest prawdziwy cel funkcjonowania II zespołu Śląska – podkreśla Tomasz Horwat.
 
Okres zimowy to jednak nie tylko praca na boisku. Sztab szkoleniowy rezerw intensywnie analizuje  piłkarzy z regionu pod kątem wzmocnienia rywalizacji w zespole. - Priorytetem jest wzmocnienie rywalizacji w kadrze, chcemy sprowadzić kolejnych młodych zawodników, którzy dodadzą nam jakości. Naszym celem i całej akademii jest pozyskiwanie zawodników z takim potencjałem, którzy przy prawidłowym rozwoju mogą trafić do I zespołu – kończy Tomasz Horwat. 
 
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również