Wydarzenia

Śląsk jedzie na Amber Cup

2016-01-08 14:30:00
Drużynę Śląska Wrocław w jubileuszowym dziesiątym turnieju Amber Cup poprowadzi trener Arkadiusz Bator.

Pod jego dowództwem 9 stycznia w Gdańsku wystąpią w większości młodzi piłkarze, którzy do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji, by pojawiać się w meczach zielono-biało-czerwonych w Ekstraklasie. Warto wyjaśnić, że pierwszy zespół właśnie wznowił treningi i zawodnicy będący najbliżej meczowej kadry przechodzą serię testów i badań medycznych.

 

Turniej będzie zatem doskonałą szansą do zaprezentowania swoich umiejętności na tle silnych rywali.

 

W wyniku losowania Śląsk trafił do gr. B, w której Wojskowi zmierzą się z gospodarzem zawodów Lechią Gdańsk, pierwszoligową Chojniczanką Chojnice i zespołem łączącym reprezentantów Polski wraz z gwiazdami Ekstraklasy - „Fabryka Futbolu”.

 

Kadra Śląska na turniej Amber Cup 2016:

 

Mateusz Abramowicz, Mateusz Sobczak, Adrian Sobczak, Krystian Miś, Maciej Badel, Rafał Mikła, Adrian Repski, Mikołaj Kotfas, Kamil Majgier, Marcin Przybylski, Maciej Matusik, Piotr Godzwon.

 

Rywalizację w Amber Cup rozpoczną mecze w dwóch grupach, w których zespoły zmierzą się ze sobą systemem każdy z każdym. Następnie ponad grupami odbędą się: mecz o 3 miejsce, półfinały i wielki finał.

 

Transmisję telewizyjną całego turnieju przeprowadzi na żywo Telewizja Polsat. Relacja z Wielkiego Turnieju Finałowego nadawana będzie w Polsacie Sport News.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Amber Cup

Zobacz również