Wydarzenia

Śląsk partnerem konferencji All About Football

2015-05-28 16:15:00
Śląsk Wrocław został oficjalnym Partnerem Technicznym Kongresu All About Football. W konferencji wezmą również udział młodzi piłkarze naszej akademii!

- Cieszę się z kilku spraw. Po pierwsze, to historyczne wydarzenie, że gościmy we Wrocławiu. Po drugie, że zaangażowany w przedsięwzięcie jest Śląsk Wrocław. Cieszy również to, że najważniejszy trener jest wśród nas. Bardzo krótko rozmawialiśmy z Tadeuszem Pawłowskim o tym projekcie, ale wiem, że bliski jego sercu jest rozwój piłki nożnej - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Tomasz Zabielski organizator spotkania All About Foorball.

 

Uczestników Kongresu doświadczeniem i radami wspierać będzie obecny trener pierwszego zespołu - Tadeusz Pawłowski, a także jego asystenci. Ponadto, podczas kongresowych zajęć praktycznych, na boiskach w roli prezentujących ćwiczenia wystąpią młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

 

 

- Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział i w promocji, i aktywnie w tym wydarzeniu. Uważam, że takie spotkania są ważne, bo biorą w nich udział ludzie, którzy pracują w piłce w krajach, gdzie futbol odnosi sukcesy. Jeśli chcemy mieć sukcesy pierwszej reprezentacji, to najpierw musimy wchodzić do finałowych rozgrywek grupowych w kontynencie i na świecie w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najważniejsze jest zarazić dzieci zabawą piłką - dodawał Tadeusz Pawłowski.

 

Konferencja to cykl prelekcji, wykładów i zajęć praktycznych dla środowiska ludzi szkolących w różnych zakresach futbolu (piłka nożna dzieci i młodzieży, piłka nożna kobiet, futbol niepełnosprawnych, futbol poziomu seniorskiego dla amatorów) - studentów, trenerów i animatorów sportu. Poprowadzą je osoby o uznanej marce szkoleniowej, mające doświadczenie we współpracy z największymi klubami i reprezentacjami narodowymi, a także bogaty dorobek naukowy i będące autorami licznych publikacji specjalistycznych. W tym roku będą to m.in. Raymond Verheijen (współpracujący przez lata z Dickiem Advocaatem, Frankiem Rijkaardem, czy Guusem Hiddinkiem), Renato Paiva (działający w Benfice Lizbona i młodzieżowych reprezentacjach Portugalii), Kris Perquy (psycholog sportu) i Colin Reid (twórca brytyjskiej organizacji szkolącej trenerów Reid Football Development).

 

- To wykłady dla ludzi, którzy interesują się trzewiami futbolu. Tym co zrobić, by dziś 8-letni chłopak był za 10 lat piłkarzem, który będzie mógł podbijać Europę i świat. Ten kongres to sposób rozmawiania o piłce nożnej. Nie chodzi o to, by był tylko wykładowca i publiczność. Dążymy do tego, by ci ludzie mogli wymieniać się poglądami. Temu będą służyć panele dyskusyjne podsumowujące każdy dzień ćwiczeń i wykładów. Każdy będzie mógł zadać pytanie i oczekiwać, że dostanie odpowiedź - zaznaczał z kolei Marcin Kalita.

 

 

Poza Tadeuszem Pawłowskim ambasadorami konferencji są wybitni przedstawiciele naszego futbolu, piłkarze i trenerzy, a wśród nich Cezary Kucharski, Wojciech Kowalewski, Grzegorz Mielcarski, czy Aleksandar Vuković i Maciej Murawski.

 

Konferencja All About Football rozpocznie się 9 czerwca, a wykłady i ćwiczenia potrwają od 10 do 11 czerwca. Po więcej informacji zapraszamy na www.a-a-f.pl

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również