Wydarzenia

Śląsk przeciwko wykluczeniu i rasizmowi

2019-09-29 16:30:00
Za nami 11. edycja turnieju piłki nożnej przeciwko rasizmowi i wykluczeniu „Boisko bez Granic”. W imprezie uczestniczył m.in. piłkarz Śląska Wrocław Mateusz Radecki.
W minioną sobotę Park Staszica na wrocławskim Nadodrzu zmienił się w arenę piłkarskich zmagań. Na dwóch boiskach niemal przez cały dzień rywalizowały drużyny z różnych stron świata. Swoje zespoły wystawili m.in. MCKK Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, Księgarnia Hiszpańska, noclegownia św. Brata Alberta i Kampus TV.

 
Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na walkę z rasizmem i nietolerancją. Imprezę zorganizowały: Fundacja Dom Pokoju i Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.W wydarzeniu wziął również udział powracający do zdrowia po kontuzji pomocnik WKS-u Mateusz Radecki. Nasz zawodnik postanowił sprawdzić się w roli trenera dzieci i przeprowadził piłkarską rozgrzewkę. Przy okazji Mateusz zaprosił uczestników imprezy na najbliższy domowy mecz Śląska z Jagiellonią Białystok. To spotkanie już w piątek, 4 października, o godz. 20.30 na Stadionie Wrocław.
Autor: Dawid Antecki, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również