Wydarzenia

Śląsk U14 mistrzem jesieni Dolnośląskiej Ligi Trampkarzy!

2018-11-15 11:30:00
Zespół U14 trenera Bednarka w ostatniej kolejce zapewnił sobie mistrzostwo jesieni Dolnośląskiej Ligi Trampkarzy. To nagroda dla piłkarzy za bardzo dobrą postawę w ostatnim półroczu.
Przemysław Bednarek dołączył do sztabu szkoleniowego Śląska w lipcu 2018 roku i przejął po trenerze Bielskim zespół U14. Dla piłkarzy to pierwszy sezon w grze jedenastoosobowej. - Początki nie były łatwe, bo chłopcy przeszli z gry dziewięcio- na jedenastoosobową. Do tego dochodzi fakt, że w lidze mierzyliśmy się ze starszymi drużynami, bo oprócz nas i Zagłębia wszyscy grali starszym rocznikiem. Z każdym meczem jednak rozkręcaliśmy się, mam fajną grupę chłopców, którzy wiedzą, po co tutaj są - chwali drużynę trener Bednarek. - Postęp i praca na treningach są widoczne gołym okiem i to jest dla mnie najważniejsze. Tutaj muszę podkreślić, że to również sukces trenera Bielskiego, po którym przejąłem ten zespół. Stworzył fajną, zgraną grupę piłkarzy i ten sukces zawdzięczam również jemu.
 
Zespół U14 trenera Bednarka w ostatniej kolejce po szalonym spotkaniu pokonał lidera Górnika Polkowice 7:4 i rzutem na taśmę przeskoczył go w tabeli. W meczu na szczycie 5 bramek zdobył Artur Seremet, po jednym trafieniu dołożyli Eryk Sikora, Bartosz Kruk. - Nie chcę mówić, że ten wynik jest nieoczekiwany, ale na pewno nie zakładaliśmy sobie, że chcemy tę ligę wygrać. Pierwsze spotkania nie zwiastowały takiego finiszu, ale z patrząc z perspektywy czasu, uważam, że w każdym meczu byliśmy stroną dominującą. Moi zawodnicy potwierdzali swoje umiejętności, grali na swoim poziomie i zwycięstwo w Dolnośląskiej Lidze Trampkarzy było po prostu tego następstwem.
 
To zdecydowanie było udane półrocze trampkarzy Śląska, ale głównym celem jest przygotowanie drużyny do rywalizacji w rozgrywkach centralnych. - Naszym celem jest jak najlepsza gra, ale w Centralnej Lidze Juniorów U15, w której Ci zawodnicy będą rywalizować w następnym sezonie. Naszym podstawowym celem nie jest wygranie ligi, ale jak się okazuje, jest to po prostu wypadkowa bardzo dobrej postawy tego zespołu. Czeka nas jeszcze dużo pracy i wysiłku, by w przyszłym sezonie prezentować się na odpowiednim poziomie. Na tym cały czas się skupiamy.
 
Runda wiosenna będzie zdecydowanie mocniejsza. Z ligi spadły Akademia Piłkarska Oleśnica i Orzeł Ząbkowice Śląskie. W ich miejsce najprawdopodobniej wskoczą Lechia Dzierżoniów i drugi zespół Zagłębia Lubin.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również