Wydarzenia

Śląsk w akcji "Pomoc dla Ukrainy"

2022-02-27 10:00:00
Wrocławski Śląsk włącza się do akcji "Pomoc dla Ukrainy" organizowanej przez Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundację im. św. Jadwigi. Na jej konto trafi 19,47% wpływu ze sprzedaży biletów na najbliższy mecz WKS-u z Zagłębiem Lubin.
Wojna tocząca się na Ukrainie sprawia, że mieszkańcy tego kraju oraz uchodźcy potrzebują silnego wsparcia z innych krajów. Wrocław mocno włącza się do pomocy, wspierając m.in. Lwów i jego mieszkańców. Z tych terenów wywodzi się wielu mieszkańców Dolnego Śląska i jego stolicy.

W duchu solidarności z Ukrainą akcję pomocową - pod patronatem Prezydenta Wrocławia - Jacka Sutryka i Metropolity Wrocławskiego - Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego - zorganizowała Fundacja Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowska Fundacja im. św. Jadwigi.

Śląsk Wrocław dołącza się do akcji, zachęcając wszystkich kibiców (i nie tylko!) do zaangażowania. Wrocławski klub na rzecz fundacji przekaże 19,47% wpływu ze sprzedaży biletów na niedzielny mecz z Zagłębiem Lubin. Liczba nawiązuje oczywiście do roku 1947, w którym powstał nasz klub.

Bilety na spotkanie Śląsk - Zagłębie, z których wpływ zostanie przekazany na pomoc dla Ukrainy, do kupienia wyłącznie on-line na stronie bilety.slaskwroclaw.pl


Akcję można wesprzeć na różne sposoby. Jednym z nich jest również dostarczenie paczek z darami. Kartony można przynieść do każdej z wrocławskich szkół, stamtąd zostaną przekazane w odpowiednie miejsca, by finalnie trafić do mieszkańców Lwowa i wszystkich potrzebujących.

Potrzebne są przede wszystkim:
- żywność długoterminowa jak makaron, ryż, konserwy itp.
- środki opatrunkowe, artykuły higieniczne,
- bielizna, pieluchy jednorazowe, ręczniki papierowe,
- śpiwory, koce, środki higieny osobistej,
- świece, baterie, zapalniczki i apteczki.
 
Fundacja prosi o przekazywanie darów w kartonach z informacją co znajduje się w środku.
 
Darowizny pieniężne można z kolei przekazywać na konto Fundacji z dopiskiem "Pomoc dla Ukrainy" 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504
 
Włączmy się w pomoc!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również