Wydarzenia

Śląsk Wrocław odda swoją nagrodę za Pro Junior System

2017-11-30 10:55:00
Wrocławski klub w nawiązaniu do informacji, które ukazały się na stronie internetowej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, zadeklarował przekazanie nagrody z tytułu Pro Junior System Dolny Śląsk, w przypadku zajęcia I miejsca w końcowej klasyfikacji.

 - Chcemy, aby Śląsk opierał się na młodych zawodnikach. Tym bardziej cieszy nas wysoka pozycja w rankingu Pro Junior System Dolnośląskiego ZPN. Mamy duże szanse na zwycięstwo i już teraz postanowiliśmy, że wówczas nagroda trafi do klubu z kolejnego miejsca w końcowej klasyfikacji. Przekazane środki z pewnością będą stanowiły duże wsparcie i w efekcie podniosą poziom lokalnego futbolu – mówi Michał Bobowiec, Prezes Zarządu Śląska Wrocław. 

Pro Junior System Dolnośląskiego ZPN został wprowadzony na bazie programu PZPN. Celem programu jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach. Trzy razy Pro: Profesjonalizm, Promocja, Produktywność. 

- Jako Dolnośląski Związek Piłki Nożnej chcemy promować grę młodzieżowców. W tym roku najlepsza drużyna w klasyfikacji z IV ligi oraz klasy okręgowej otrzyma premię w kwocie 5 tysięcy złotych - podkreśla Andrzej Padewski, Prezes DZPN.

 

Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również