Wydarzenia

Śląsk z licencją na nowy sezon

2020-06-02 12:00:00
PZPN opublikował komunikat Komisji ds. Licencji Klubowych. Śląsk Wrocław otrzymał licencją na nowy sezon Ekstraklasy oraz rozgrywek UEFA.
WKS po raz kolejny otrzymał licencję w pierwszym możliwym terminie. Lista klubów, które nie muszą się bać o niedopuszczenie do rozgrywek w przyszłym sezonie została opublikowana na stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.
 
Licencji na grę w rozgrywkach UEFA nie otrzymały Raków Częstochowa, ŁKS oraz Pogoń Szczecin. Kilka klubów otrzymało licencję, jednak z adnotacjami o np. nadzorze infrastrukturalnym. Szczegóły można znaleźć w komunikacie PZPN  - TUTAJ.

"W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów" - czytamy w komunikacie PZPN-u.
Autor: Jędrzej Rybak

Zobacz również