Wydarzenia

Śląskowi kadrowicze

2021-09-08 14:00:00
Okres przerwy w ligowych rozgrywkach na mecze reprezentacji dla kilku piłkarzy WKS-u oznaczał występy dla kadry narodowej. W młodzieżowych drużynach zagrali Bejger, Praszelik, Iskra, Bukowski i Gruszecki.
Reprezentacja Polski U21 rozpoczęła eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Europy. W pierwszych dwóch spotkaniach biało-czerwoni zmierzyli się z Łotwą i Izraelem. Inauguracja wypadła pomyślnie - drużyna trenera Stolarczyka wygrała 2:0. Domowe spotkanie z Izraelem zakończyło się jednak porażką gospodarzy 1:2. W obu meczach w wyjściowym składzie oglądaliśmy zawodników Śląska Wrocław - Łukasza Bejgera oraz Mateusza Praszelika. Obrońca ani na moment nie zszedł z boiska, natomiast pomocnik zagrał 83 minuty z Łotwą i 45 z Izraelem.
 
Kadra U20 ma za sobą dwa mecze towarzyskie z bardzo silnymi rywalami. Zespół prowadzony przez Miłosza Stępińskiego zagrał z Włochami i Portugalią. Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką 0:2, w drugim Polacy wywalczyli bezbramkowy remis. Szanse na grę otrzymał Jakub Iskra, boczny obrońca, który kilka dni przed zgrupowaniem został zaprezentowany jako nowy zawodnik Śląska, wypożyczony z włoskiego Spal. Przeciwko Italii Kuba zagrał całą drugą połowę (w niej biało-czerwoni zachowali czyste konto), z Portugalią pojawił się na murawie w 64. min.
 
Występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski zaliczyli również zawodnicy Akademii Śląska Wrocław - Adrian Bukowski w kadrze U19 i Dawid Gruszecki w U17. Bukowski zagrał przeciwko Norwegii, wchodząc na boisko w 66. min przegranego 1:2 meczu towarzyskiego. Gruszecki wystąpił w turnieju o Puchar Syrenki, w którym Polacy zajęli 3. miejsce, a nasz zawodnik zdobył tytuł króla strzelców. Młodzi piłkarze zagrali z Mołdawią (6:0 i 4 gole Gruszeckiego), Holandią (2:2, porażka w rzutach karnych) i Portugalią (2:1). Zawodnik Śląska wystąpił we wszystkich meczach (kolejno 45 minut, 45 i 3).
 
W seniorskiej kadrze Węgier na mecze eliminacji mistrzostw świata znalazł się Mark Tamás. Dla obrońcy to pierwsze takie powołanie w karierze. Na razie czeka jednak na pierwszy występ - w meczach z Anglią i Albanią Mark nie wyszedł na boisko. W środę o godz. 20:45 Madziarzy podejmą w Budapeszcie Andorę.
 
Wszystkim reprezentantom kraju gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepsze występy!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również