Wydarzenia

Słowik: Liczy się zespół

2019-03-07 15:30:00
- Staramy się skupiać na sobie, wiemy, że czekają nas trudne mecze, ale jeśli my zagramy dobrze, jesteśmy w stanie wygrać z każdym - mówi Jakub Słowik przed meczem z Jagiellonią Białystok.
Jakub Słowik: Przed meczem analizujemy przeciwnika, ale przede wszystkim skupiamy się na zespole, bo jednostki ciągną drużynę, ale liczy się filozofia gry jako całości. Jagiellonia jest wicemistrzem Polski, jest aktualnie wysoko w tabeli, więc nie jest to przypadkowa drużyna, w której dodatkowo widać stały progres. Fakt, sporo zmian zaszło w kadrze Jagiellonii, ale myślę, że mamy dobrze przeanalizowanego rywala i na boisku wyeliminujemy jego atuty.
 
Jagiellonia na pewno przyjedzie do Wrocławia z nastawieniem, żeby wygrać za wszelką cenę, ale my również bardzo potrzebujemy punktów i nie wyobrażamy sobie innego scenariusza niż wygranie przed własną publicznością. Staramy się skupiać na sobie, wiemy, że czekają nas trudne mecze, ale jeśli my zagramy dobrze, jesteśmy w stanie wygrać z każdym.
 
Dobrze przeanalizowaliśmy spotkanie z Piastem i fakt jest taki, że po prostu zagraliśmy słabo. Skupiamy się jednak na przyszłości, bo na to mamy wpływ i mam nadzieję, że w najbliższym meczu pokażemy, że potrafimy grać w piłkę i pokonamy Jagiellonię. Nie chcę, żeby to były puste słowa, ale musimy to udowodnić na boisku.
 
Błędy indywidualne są wliczone w naszą pracę, ale przede wszystkim liczy się dobro zespołu i wspólnie możemy naprawiać błędy kolegów. Tego na pewno brakowało w meczu w Gliwicach, bo każdy może mieć gorszy dzień. Tak jak mówię, jesteśmy zespołem i razem przegrywamy, nie zrzucamy odpowiedzialności na jednostki. Z Piatem cały zespół zagrał słabo i dlatego przegraliśmy.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również