Wydarzenia

Sparingowa porażka

2019-06-28 17:30:00
Piłkarze Śląska Wrocław przegrali 1:2 z MFK Ruzomberok w drugim meczu trwającego okresu przygotowawczego. W pierwszej połowie trener Lavicka wystawił bardziej doświadczonych zawodników. Druga część gry należała do młodych piłkarzy. Bramkę dla WKS-u zdobył Daniel Szczepan.
Śląsk dobrze rozpoczął mecz. Wrocławianie atakowali głównie skrzydłami, a ich wysiłki przyniosły skutek w 7. minucie. Świetny strzał głową Piotra Celebana zdołał obronić bramkarz, jednak dobitka Daniela Szczepana trafiła już do siatki.
 
Po strzeleniu gola WKS kontrolował przebieg spotkania. Nie pozwalał przeciwnikowi zbliżyć się do własnej bramki i sam cierpliwie wyczekiwał na swoją szansę. W 21. minucie dobrą okazję z rzutu wolnego miał Krzysztof Mączyński, jednak jego strzał minimalnie minął prawy słupek bramki Krajcirika.

Swojej szansy doczekali się również rywale. W polu karnym znalazł się Novotny, ale jego strzał obronił Daniel Kajzer. Śląsk cofnął się nieco do obrony, ale od czasu do czasu starał się tworzyć zagrożenie pod bramką przeciwnika, głównie po akcjach prawym skrzydłem. Dużo korzyści przynosiły ofensywne wejścia Łukasza Brozia. Po jednym z jego rajdów przez szansą na podwyższenie wyniku stanął Szczepan, jednak nie trafił czysto w piłkę. Pod koniec pierwszej połowy napastnik miał jeszcze jedną sytuację. Znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak nie zdołał pokonać Krajcirika. Na przerwę Śląsk schodził  z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie trener Lavicka dokonał dziesięciu zmian. Z zawodników, którzy rozpoczęli spotkanie na boisku pozostał jedynie Kajzer, który po dwunastu minutach został zmieniony przez Bartłomieja Frasika. Obraz gry uległ zmianie. Akcje wrocławian nie były już tak składne jak w pierwszej części gry, jednak mimo to udawało się zagrozić bramce Ruzomberoka.
 
WKS grał solidnie w obronie aż do 72. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Mrva i strzałem głową pokonał Frasika. W 79. minucie rywal wyszedł na prowadzenie. Odbitą przez bramkarza piłkę przejął Kudlicka i skierował ją do pustej bramki. Śląsk walczył o wyrównanie do samego końca. Najbliżej było po strzale z rzutu wolnego Adriana Łyszczarza, jednak bramkarz rywali zdołał wybić piłkę na rzut rożny. 

Wynik nie uległ już zmianie i wrocławianie zaliczyli pierwszą porażkę w trakcie trwającego okresu przygotowawczego.
 
WKS Śląsk Wrocław – MFK Ruzomberok 1:2 (1:0)
Bramki:
1:0 – Szczepan 7’
1:1 – Mrva 72’
1:2 – Kudlicka 79’

Śląsk (I połowa): Kajzer, Broź, Golla, Celeban, Stiglec, Musonda, Mączyński, Pałaszewski, Pich, Gąska, Szczepan
Śląsk (II połowa): Kajzer (Frasik 57’), Dankowski, Poprawa, Pawelec, Hołownia, Kotowicz, Łabojko, Boroń, Łyszczarz, Buławski, Bergier
MFK Ruzomberok: Krajcirik, Jonec, Maslo, Curma, Mojzis, Gal Andrezly, Takac, Qose, Hasek, Konstadinov, Novotny
Wystąpili także: Madlenak, Kruzliak, Jedinak, Brenkus, Mrva, Kojnok, Regali, Kudlicka, Kohar
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również