Wydarzenia

Środowe gazety o Śląsku Wrocław

2015-04-15 09:50:00
Zapraszamy na środowy przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze artykuły dotyczące Śląska Wrocław i jego zawodników.

Gazeta Wrocławska - Śląsk ma nowego kapitana

 

Tadeusz Pawłowski postanowił wstrząsnąć szatnią swojej drużyny. Nowym kapitanem „wojskowych" został Mariusz Pawełek. (…) Po serii ośmiu meczów bez zwycięstwa w T-Mobile Ekstraklasie trener Pawłowski w końcu postanowił zareagować bardziej drastycznie. Dotychczas kapitanem „trójkolorowych", odkąd drużynę objął obecny szkoleniowiec, był któryś z braci Paixao. Pierwszym kapitanem był Marco, a gdy nabawił się wykluczającej go z gry na kilka miesięcy kontuzji, to zastępował go jego bliźniak Flavio. Od teraz żaden z nich nie będzie zakładał na ramię opaski kapitańskiej Śląska. W sobotnim meczu z Lechią w tej roli wystąpi Mariusz Pawełek. (…)

 

Nowy kapitan WKS-u ma na koncie m.in. trzy mistrzostwa Polski z Wisłą Kraków oraz występy w tureckiej Superlidze. Urodzony w Wodzisławiu Śląskim Pawełek jest wychowankiem Silesii Lubomia, z której przeniósł się później do Odry Wodzisław. W ekstraklasie, poza Odrą i Wisłą, grał także w barwach Polonii Warszawa. Do Śląska trafił w lipcu ubiegłego roku i bardzo szybko wywalczył sobie miejsce między słupkami, wygrywając rywalizację z Wojciechem Pawłowskim. Obecnie jest jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych piłkarzy w drużynie. To jeden z najtwardszych charakterów w szatni Śląska, który idealnie pasuje do roli kapitana.

 

Gazeta Wyborcza - Wstrząs w szatni Śląska

 

Trener Tadeusz Pawłowski nowym liderem mianował Mariusza Pawełka, a jego zastępcą Piotra Celebana. Zmieniona została też rada drużyny. Zmiana kapitana w Śląsku to pokłosie słabych wyników wrocławskiej drużyny Śląsk w 2015 roku nie wygrał jeszcze żadnego z 10 spotkań. Wrocławianie są jedyną drużyną w lidze, która w tej rundzie nie wygrała żadnego spotkania. Śląsk co prawda nadal zajmuje czwarte miejsce, ale wysoką pozycję zawdzięcza tylko słabszym występom sąsiednich zespołów z tabeli i bardzo skutecznej grze w pierwszej części sezonu.  Nowym kapitanem Śląska został najbardziej doświadczony zawodnik w zespole Mariusz Pawełek. 34-letni bramkarz zawodnikiem wrocławskiego klubu jest od początku sezonu 2014/15. Rozegrał łącznie 22 spotkania, w siedmiu zachowując czyste konto. Zanim Pawełek trafił do Śląska, grał m.in. w tureckim Konyasporze czy Adanasporze. (…)

 

Trener Pawłowski w przeszłości już nieraz zaskakiwał odważnymi decyzjami. Rządy we wrocławskim klubie rozpoczął, odbierając opaskę kapitana gwieździe drużyny Sebastianowi Mili. Lidera zespołu odsunął od składu i publicznie wytknął mu kilkukilogramową nadwagę. Wtedy nowym kapitanem mianował Marco Paixao. Portugalczyk został tym samym pierwszym zagranicznym kapitanem Śląska. (…)

 

Poza zmianą kapitana Pawłowski powołał również nową radę drużyny. Dotychczas tworzyli ją kapitan zespołu Marco Paixao, Piotr Celeban, Tomasz Hołota i Mariusz Pawelec. W nowej radzie miej sea zachowali Celeban i Pawelec, a Marco Paixao i Hołotę zastąpili Krzysztof Ostrowski oraz Anglik Tom Hateley.

 

Przegląd Sportowy - Marco Paixao stracił opaskę

 

Mam szacunek do tego, co Marco zrobił dla Śląska, ale sytuacja w drużynie wymagała uderzenia pięścią w stół i po konsultacji ze sztabem właśnie to robię - informuje trener Tadeusz Pawłowski, który nowym kapitanem uczynił Mariusza Pawełka. Pytany, czy Portugalczyk może w sobotę w meczu z Lechią usiąść na ławce, odpowiada: - Każdy może usiąść. U nas nie ma świętych krów. (...)

 

- Dlaczego na kapitana wybrałem akurat Mariusza? To charyzmatyczna postać, budująca dobrą atmosferę. Przy tym widzę, że ma świetny kontakt z wszystkimi zawodnikami w drużynie. Zarówno z Polakami, jak też z grupą czesko-słowacką i iberyjsko-latynoską - tłumaczy trener. Zastępcą Pawełka został Piotr Celeban.

 

Fakt - Studio zamiast treningu

 

Piłkarze Śląska pojadą w środę do Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, gdzie wcielą się w operatorów kamer, montażystów i dziennikarzy. Zostanie im udostępnione studio telewizyjne, w którym zawodnicy nakręcą własny program. To zajęcia w ramach „team buldingu”, na który trener Tadeusz Pawłowski (62 l.) kładzie wielki nacisk.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również