Wydarzenia

Środowe gazety o Śląsku Wrocław

2015-09-30 09:30:00
2
Zapraszamy na poranny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze artykuły dotyczące Śląska Wrocław.

Przegląd Sportowy - Nowe otwarcie we Wrocławiu

 

Kończą się męczarnie Śląska, bo kończy się wrzesień -tak uważa trener wrocławian Tadeusz Pawłowski. - Już przed startem rozgrywek zapowiadałem, że z powodu bardzo krótkiej przerwy przed sezonem i udziału w europejskich pucharach już od samego początku lipca, właśnie wrzesień może być trudny - mówi szkoleniowiec.

 

Moment na metamorfozę idealny, bo w niedzielę przed Śląskiem jeden z najważniejszych meczów w roku: derby z Zagłębiem Lubin. To takie spotkanie, w którym punkty dla kibiców mają większą wartość niż w innych. - Do Lubina pojedziemy maksymalnie zmobilizowani - zapowiada szkoleniowiec. Wrocławianie mają za sobą bardzo słaby mecz z Górnikiem Zabrze (0:2), ale też pucharową wygraną w Bielsku-Białej (1:0). Potem była porażka z Piastem Gliwice (1:2) na własnym boisku. - To wcale nie był zły mecz w naszym wykonaniu, daliśmy radę pod względem motorycznym, nawet trener Latal dziwił się, że tak dobrze wyglądamy - relacjonuje Pawłowski. (…)

 

Śląsk w derbach może mieć łatwiej także dlatego, że do składu wraca już zdrowy Dudu Paraiba i Adam Kokoszka (pauzował za kartki).

 

Fakt - Z Machajem na derby

 

Mateusz Machaj ma być gotowy do gry w niedzielnym meczu z Zagłębiem. 26-letni pomocnik Śląska zmagał się z kontuzją - w ekstraklasie nie występował od lipca. Ostatnio strzelił natomiast gola w meczu trzecioligowych rezerw.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również