Wydarzenia

Środowe gazety o Śląsku Wrocław

2016-01-13 09:25:00
Zapraszamy na tradycyjny poranny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Węgier i Gruzin jedną nogą w Śląsku Wrocław

 

Gruzin Lasha Dvali oraz Węgier Andras Gosztonyi rozpoczęli wczoraj testy medyczne wśląsku. Jeśli je przejdą, to podpiszą kontrakty. Gosztonyi ostatnio grał w węgierskim klubie Szombathelyi Haladas. W tym sezonie zagrał tam w sumie 18 meczów - 15 w lidze i trzy w Pucharze Węgier. Statystyk nie ma najlepszych, bo w tym czasie nie strzelił ani jednego gola i nie zanotował ani jednej asysty. Trochę dziwne jest to, że umowę z dotychczasowym pracodawcą podpisał latem do 2018 roku, a drużynę opuszcza już teraz.  Ten 25-latek swego czasu grał w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju i wróżono mu sporą przyszłość. Był na testach w Anglii, w Newcastle, zaliczył epizod w Serie A w Bari. W 2009 roku w Egipcie na mistrzostwach świata do lat 20 zdobył ze swoimi rodakami brązowy medal. Wygląda zatem na to, że na Oporowskiej szybko znaleźli następcę Flavio, ale czy będzie równie dobry? Czas pokaże.

 

(…)

 

Ponoć to nie koniec wzmocnień Śląska. Niewykluczone, że może przy Oporowskiej powstać mała Wieża Babel. Jest bowiem szansa, że w klubie na testach pojawią się pomocnik z Japonii oraz zawodnik z Austrii.

 

Gazeta Wrocławska - Rezerwy Śląska i Zagłębia wznowiły już treningi przed rundą rewanżową

 

Nie tylko pierwsze drużyny Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin już trenują. III-ligowe rezerwy także powróciły na boiska po zimowej przerwie. Drużyna WKS-u w ramach przygotowań wyjedzie na zgrupowanie do Dzierżoniowa (1-7.02) i rozegra 7 meczów sparingowych. Do końca stycznia podopieczni Arkadiusza Batora będą jednak trenować na własnych obiektach. Pierwszy mecz kontrolny rozegrany zostanie przed samym wyjazdem na obóz - 29 stycznia z Bystrzycą Kąty Wrocławskie.

 

Gazeta Wyborcza - Gruzin w Śląsku

 

Reprezentant Gruzji Lasha Dvali będzie pierwszym zimowym transferem piłkarskiego Śląska. 21-letni Dvali jest zawodnikiem defensywnym, który może występować na środku obrony bądź jako lewy defensor. Przez ostatnie pół roku był piłkarzem niemieckiego MSV Duisburg, z którym w grudniu rozwiązał kontrakt. Wcześniej był zawodnikiem Reading,  Jednak w Anglii miał problemy z pozwoleniem na pracę, dlatego tamtejszy klub dwukrotnie wysyłał go na wypożyczenie. Przez jeden sezon był wypożyczony do łotewskiego Skonto Ryga (32 mecze, trzy bramki), a wiosną 2015 roku grał w tureckim Kasimpasa SK (10 meczów, jeden gol).  Piłkarz ma za sobą również występy w reprezentacjach Gruzji różnych szczebli. Przez lata występował w drużynach U-17, U-19 i U-21, a na swoim koncie ma również cztery mecze w dorosłej kadrze kraju. Zagrał m.in. w meczu w czerwcu 2015 roku z reprezentacją Polski w Warszawie.

 

Fakt - Mają oko na Gosztonyiego

 

Działacze Śląska interesują się pomocnikiem Andrasem Gosztonyim (26 l.). Jesienią grał on w Szombathely Haladas. Sprawa jest delikatna, bo skrzydłowy nie dość, że nie jest wolny (z 6. zespołem ligi węgierskiej wiąże go umowa), to był też w ostatnim czasie kojarzony z Wisłą. To były reprezentant węgierskiej młodzieżówki, która w 2009 roku w MŚ U-20 w Egipcie wywalczyła brązowy medal.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również