Wydarzenia

Startujemy!

2017-02-12 09:00:00
Po długiej zimowej przerwie Śląsk Wrocław wraca do zmagań LOTTO Ekstraklasy! Trójkolorowi wiosenne rozgrywki rozpoczną spotkaniem w Płocku z tamtejszą Wisłą. Początek meczu o godz. 15:30.
Wrocławian w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej poprowadzi trener Jan Urban, który zastąpił na tym stanowisku Mariusza Rumaka. Początek pracy nowego szkoleniowca napawa sporym optymizmem. WKS ma za sobą solidny okres przygotowawczy, w którym nie doznał żadnej porażki. Na sześć rozegranych sparingów, legitymuje się trzema zwycięstwami i trzema remisami. 
 
Starcie z Nafciarzami będzie jednak spotkaniem innej rangi, co podkreśla Urban. - Nie wyciągam daleko idących wniosków, ponieważ z doświadczenia wiem, że zawodnicy inaczej zachowują się w meczach sparingowych, gdzie nie ma obciążenia psychicznego, czy delikatnego stresu o wynik – mówi szkoleniowiec. -W Płocku na pewno mocniejszy nacisk położymy na to, jak my się będziemy zachowywać, a nie jak przeciwnik.
 
Wisła Płock to 12. drużyna LOTTO Ekstraklasy. Lokatę niżej plasuje się Śląsk, który w przypadku wygranej może awansować o dwa miejsca w tabelowej drabince. Dobre rozpoczęcie wiosny jest priorytetem Trójkolorowych, którzy aspiracje mają na grę w pierwszej ósemce po fazie zasadniczej sezonu. - To bardzo ważne, by udanie zacząć. Wierzę, że zrobimy fajną serię i będziemy zbierać punkty. Te 10 meczów do końca rundy zasadniczej jest bardzo, bardzo ważnych. Niezwykle istotne będą każde punkty, dlatego trzeba być skoncentrowanym od początku pierwszego meczu, do końca ostatniego – przestrzega skrzydłowy Śląska Wrocław Robert Pich. 
 
W całej historii Śląsk pięciokrotnie mierzył się z Wisłą Płock. Bilans spotkań jest wyrównany, ponieważ zespoły zanotowały po dwie wygrane, a raz mecz zakończył się remisem. Liczymy, że po dzisiejszym dniu przechylimy szalę na naszą stronę! Początek spotkanie w Płocku o godz. 15:30.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również