Wydarzenia

Stefański w Krakowie

2018-03-08 13:30:00
Daniel Stefański po raz trzeci w tym sezonie poprowadzi spotkanie Śląska. Tym razem arbiter z Bydgoszczy gwizdał będzie w meczu z Wisłą w Krakowie.
Do tej pory w meczach prowadzonych przez sędziego z Bydgoszczy WKS wywalczył trzy punkty. Zdobył je w staciu z Jagiellonią (1:0), kończącym zmagania w 2017 roku. Co ciekawe, Stefański sędziował również spotkanie... rozpoczynające sezon. Wtedy Śląsk uległ w Gdyni Arce 0:2.

Dla 39-latka piątkowe spotkanie będzie już piątym w tym sezonie meczem z udziałem WIsły Kraków. Wcześniej prowadził spotkania, w których Biała Gwiazda pokonywała Cracovię w derbach (2:1), przegrywała u siebie z Górnikiem (2:3) oraz dzieliła się punktami z Lechem Poznań i Lechią Gdańsk.

Poza meczami ekstraklasy Stefański ma za sobą w bieżących rozgrywkach m.in. spotkania Pucharu Polski i Ligi Europy. Prowadził starcia m.in. tak znanych drużyn jak londyński Arsenal czy Borussia Dortmund. Przed tygodniem to właśnie ten arbiter musiał przerwać mecz Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze, któy został zakłócony przez zachowanie kibiców.

W sumie bydgoszczanin prowadził w tym sezonie 25 meczów. Pokazuje średnio 3.72 zółtej kartki na spotkanie, mniej więcej co szósty mecz karze zawodników czerwoną kartką, a co trzeci dyktuje rzut karny.

Mecz Wisła vs. Śląsk w piątek, 9 marca, o godz. 20:30 w Krakowie.

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również