Wydarzenia

Sto lat, Adam!

2016-10-06 10:20:00
- Najlepszy prezent dla mnie? Dobre wyniki WKS-u. Tego sobie i wszystkim związanym z klubem życzę – mówi Adam Kokoszka, zapytano o wymarzony prezent na 30. urodziny.
Urodziny pokryły się również z miłym jubileuszem, Kokos dobił bowiem do stu meczów w barwach Śląska. W żadnym innym klubie Adam nie miał tylu rozegranych meczów, co w WKS-ie  – Niektórzy mają ich na koncie 250, więc mi jeszcze trochę brakuje – mówi z uśmiechem defensor. – Oczywiście to zaszczyt, że mogę pochwalić się taką liczbą spotkań w barwach Śląska i liczę, że w przyszłości będzie ona jeszcze większa. Tym bardziej, że Śląsk to jedyny zespół, w którym rozegrałem 100 meczów. 

Spotkań na koncie Kokoszki mogło być więcej, ale z powodu czterech kar indywidualnych jako pierwszy z Trójkolorowych został ukarany przymusową przerwą od gry (absencja w meczu z Bruk-Betem). – Żółte kartki wynikają z mojej nowej roli na boisku. Teraz częściej gram jako defensywny pomocnik, a jest to pozycja, gdzie mam częsty kontakt z przeciwnikiem. Grając na „6” dostałem trzy kartki, czwartą zobaczyłem, jak grałem na stoperze – analizuje Kokos. - Grając jako ostatni obrońca, jestem bardziej odpowiedzialny i nie łapie tak często kartek – dodaje.

- Urodziny to czas na świętowania, ale w tym roku będą spędzone spokojnie. Najważniejszy jest teraz trening i drużyna. Chcemy znów zacząć wygrywać – kończy Adam Kokoszka. 

Z okazji urodzin życzymy Adamowi dużo zdrowia, samych sukcesów z wrocławskim klubem i oczywiście sto lat!
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska, Tomasz Matyga

Zobacz również