Wydarzenia

Sto lat, trenerze!

2017-04-27 13:30:00
Ryszard Tarasiewicz, wspaniały zawodnik oraz trener Śląska Wrocław, świętuję dziś 55. urodziny.
Tarasiewicz to prawdziwa legenda WKS-u. Jest wychowankiem Śląska, w którym rozegrał 230 meczów, zdobywając 65 bramek, co jak na pomocnika jest świetnym wynikiem. W zielono-biało-czerwonych barwach zadebiutował w 1980 roku i występował w nich przez 9 lat, zdobywając Puchar Polski w 1987 roku. Wielokrotnie był w tym czasie powoływany do reprezentacji kraju. Z orzełkiem na piersi wystąpił w 58 meczach, strzelając 9 goli. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata 1986 roku w Meksyku.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem, pod koniec 2004 roku obejmując stery swojego macierzystego klubu. W sumie przez 6 sezonów poprowadził WKS w 175 meczach. W 2008 roku Śląsk pod jego wodzą powrócił do ekstraklasy, w której gra do dzisiaj. Rok później Tarasiewicz i spółka zdobyli Puchar Ekstraklasy. Obecnie jest szkoleniowcem Miedzi Legnica, walczącej o awans do LOTTO Ekstraklasy.

Naszemu wybitnemu zawodnikowi i utytułowanemu trenerowi życzymy jeszcze wielu sukcesów, nieustającej pasji i miłości do piłki nożnej oraz dużo zdrowia. Sto lat, legendo!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również