Wydarzenia

Storpedowana sobota

2019-01-26 16:00:00
Fatalna pogoda storpedowała sobotę w tureckim Belek. Odwołane zostały treningi oraz mecze sparingowe wielu drużyn.
Śląsk miał dziś zaplanowany sparing z FC Pohang Steelers. Rano wrocławianie zdołali przeprowadzić zajęcia na boisku w dwóch grupach. Piłkarze z pierwszego składu na mecz z Koreańczykami mieli rozruch, a pozostali mocniejszą jednostkę treningową. Później pogoda zaczęła jednak - delikatnie mówiąc - płatać figle. Porywisty wiatr oraz mocno padający deszcz sprawiły, że już po godz. 10 polskiego czasu (w Belek jest dwie godziny później) podjęta została decyzja o odwołaniu dzisiejszego meczu. Zespół z Korei nie zdecydował się, by spotkanie zostało przełożone na jutro.
 
WKS nie był jednym zespołem, który musiał wprowadzać roszady w planie weekendu. Odwołane zostały sparingi z udziałem Lecha Poznań, Piasta Gliwice, Zagłębia Lubin, Jagiellonii Białystok oraz Wisły Kraków.Popołudniu z nieba nad Belek, oprócz rzęsistego deszczu, spadał również grad wielkości piłeczek pingpongowych.  Nad oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów lotniskiem w Antalyi, z którego w czwartek Trójkolorowi odlecą do Berlina, przeszła z kolei trąba powietrzna. W takich warunkach o drugim treningu na boisku nie mogło być mowy. Zawodnicy WKS-u ćwiczyli więc w siłowni. Oby jutro pogoda była łaskawsza dla zawodników przygotowujących się do rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy.

AKTUALIZACJA! Śląsk zmierzy się z FK Dunav Ruse, czyli dwunastą drużyną bułgarskiej ekstraklasy. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, o godz. 9 czasu polskiego. Planujemy transmisję live na naszym kanale YouTube.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również