Wydarzenia

Sypnęło powołaniami

2021-09-25 09:00:00
Pięciu zawodników Śląska Wrocław otrzymało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski na październikowe spotkania zespołów U20 i U21.
W kadrze z najstarszej młodzieżowej kategorii wiekowej regularnie pojawia się Łukasz Bejger, obrońca Śląska Wrocław. Nie inaczej było tym razem. Selekcjoner Maciej Stolarczyk znów liczy na defensora WKS-u - tym razem przez biało-czerwonymi spotkania z Węgrami (8 października, godz. 20, Szeged) i San Marino (12 października, godz. 16:30, Kielce) w eliminacjach mistrzostw Europy. Polacy zainaugurowali walkę o awans od meczów z Łotwą (2:0) i Izraelem (1:2), a Bejger ani na moment nie zszedł w nich z boiska.

Aż cztery powołania dotarły do piłkarzy Śląska kadry U20 prowadzonej przez trenera Stępińskiego. Ta reprezentacja w towarzyskich spotkaniach zagra z Niemcami (7 października, godz. 18, Rzeszów) i Norwegią (11 października, godz. 15, Lillestroem). Szansę od trenera otrzymali Jakub Iskra, Kacper Radkowski i Olivier Wypart oraz wypożyczony do Odry Opole zawodnik Śląska Mateusz Maćkowiak. Przy poprzednich powołaniach w reprezentacji U20 znalazło się miejsce tylko dla Iskry, tym razem wrocławianie będą obecni w znacznie większej liczbie.

Wszystkim powołanym gratulujemy i trzymamy kciuki za udane występy i zwycięstwa w narodowych barwach!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również