Wydarzenia

Szalony mecz juniorów młodszych

2017-03-19 16:00:00
Śląsk pokonał 2:1 drużynę FC Wrocław Academy w pierwszym wiosennym spotkaniu Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych. Mecz rozegrano w anormalnych warunkach pogodowych.
Dla podopiecznych Piotra Jawnego, występujących w roli gości, było to premierowe spotkanie o punkty w 2017 roku. Mecz z Zieloną Górą w Makroregionalnej Lidze Juniora Młodszego (do której wywalczyli awans jesienią) został przełożony na 29 marca.

Juniorzy zagrali jednak w LDJM i zmagali się nie tylko z silnym przeciwnikiem  - FC Wrocław Academy - ale i niezwykle trudnymi warunkami pogodowymi. Porywisty wiatr, deszcza, a nawet grad - to wszystko, w połączeniu ze źle przygotowanym boiskiem na Zakrzowie, sprawiło, że dla wielu zawodników było to najtrudniejsze spotkanie w życiu. Większą determinację pokazali zielono-biało-czerwoni, wygrywając po golach Dzwonika (asysta Osiecki) i debiutującego na tym poziomie Basińskiego (który rocznikowo "łapie się" do rozgrywek trampkarzy starszych).

FC Wrocław Academy - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)
Bramki: Dzwonik, Basinski

Śląsk: Zabielski (41.'Kurzela), Osiecki, Paluszek, J.Korytkowski, Plawgo, Szymański(41. Głogowski), Żurawski, Wójcik (60.Janik), Wypart (41.Basiński), Bończa-Pióro(41.Leonczyk), Dzwonik


Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również