Wydarzenia

Sztylka: Gramy u siebie i liczymy na dobrą frekwencję!

2016-04-05 13:45:00
- Za czasów, gdy grałem dla Śląska, pamiętam same zwycięstwa z Cracovią. Niech tak będzie i tym razem – mówi asystent trenera Rumaka Dariusz Sztylka. – Gramy u siebie i liczymy na dobrą frekwencję.
Wygrana z Lechem wniosła sporo optymizmu do drużyny Trójkolorowych, ale sztab i zawodnicy skupiają się już na kolejnym spotkaniu. – Zwycięstwo z Lechem jest tylko małym krokiem do naszego głównego celu, czyli utrzymania. Cieszy fakt, że nie byliśmy drużyną, która się broni lecz która gra jak równy z równym. W wielu aspektach wręcz byliśmy lepsi od Kolejorza – mówi Sztylka. – Tak naprawdę najważniejsze mecze są dopiero przed nami, ale zwycięstwo dało nam spokój. Po zachowaniu zawodników widać, że są pewniejsi siebie. 

Śląsk w Poznaniu pokazał się z bardzo ofensywnej strony. Czy takiego będziemy go teraz oglądać? – Zmieniamy sposób gry. Teraz mamy styl atrakcyjny dla kibiców. Kładziemy nacisk na ofensywę i w sobotę na pewno nasi fani nie będą się nudzić – kontynuuje Dariusz Sztylka. – Zaczęliśmy analizę gry Cracovii i widzimy wiele podobieństw do Lecha. Znamy jej mocne strony, ale najważniejszy będzie to, jak my zagramy. Chcemy narzucić swój styl gry. Gramy u siebie i liczymy na dobrą frekwencje!

Śląsk podejmie Cracovię już w sobotę 9 kwietnia na Stadionie Wrocław. Zapraszamy!
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również