Wydarzenia

Szukiełowicz: Przed Jagiellonią trzeba mieć respekt

2016-02-17 17:25:00
Trener Śląska spotkał się przy Oporowskiej z dziennikarzami przed piątkowym meczem z Jagiellonią.

- Wiemy, że w przypadku wygranej będziemy już poważnie walczyć o grupę mistrzowską. Szkoda, że wypadają Tom Hateley i Dudu Paraiba, bo z Wisłą dobrze zagrali - mówi trener Romuald Szukiełowicz. -  To wartościowi piłkarze, ale mam kilka wersji zastępczych. Są zmiennicy, którzy zagrają i nie odbije się to na jakości naszej gry. Są między innymi Grajciar, Gecov, Pawelec, Pich, a to nam daje dużo możliwości zestawienia pierwszej jedenastki.

Trener Romuald Szukiełowicz docenia klasę rywala. - Jagiellonia przegrała w Warszawie bardzo szybko. Straciła na początku meczu dwie bramki, ale trzeba mieć przed drużyną Michała Probierza respekt. Mecz będzie na pewno ciężki. Jesteśmy w podobnej sytuacji, ale nasi rywale są do ogrania na własnym boisku i z takim założeniem jedziemy do Białegostoku.

Po spotkaniu z Białą Gwiazdą nasz szkoleniowiec szybko wyciągnął wnioski i wie co poprawić w grze zespołu. - Mamy bardzo szczegółowo rozpisany mecz z Wisłą. Oczywiście jest kilka elementów do poprawy. Na przykład Morioka grał tak, jak był do tego przyzwyczajony w Japonii i często odpuszczał założenia defensywne. Pracujemy nad tym i myślę, że będziemy mieć z Ryoty jeszcze większy pożytek.

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również