Wydarzenia

Tadeusz Pawłowski nowym trenerem Śląska Wrocław

2014-02-24 20:02:35
Władze Śląska doszły do porozumienia z Tadeuszem Pawłowskim w sprawie objęcia przez niego funkcji pierwszego trenera wrocławskiej drużyny. Na stanowisku zastąpi zwolnionego w niedzielę Stanislava Levego.
Tadeusz Pawłowski ma 60 lat i jest jednym z najlepszych piłkarzy w dziejach wrocławskiego klubu. Ze Śląskiem zdobył mistrzostwo Polski (1977), dwa tytuły wicemistrzowskie (1978 i 1982) oraz Puchar Polski (1976). Jest drugim - po Januszu Sybysie - najlepszym strzelcem w historii WKS-u (85 goli), a w klasyfikacji najlepszych strzelców Śląska w ekstraklasie zajmuje pierwsze miejsce (63 bramki).

W sezonie 1992/93 Tadeusz Pawłowski prowadził już Śląsk Wrocław. Pracował również w Polarze Wrocław oraz austriackich SW Bregenz, SCR Altach, FC BW Feldkirch i szwajcarskim FC St. Margarethen. Od wielu lat mieszka w Austrii, gdzie jest zatrudniony przez Austriacki Związek Piłki Nożnej jako pierwszy trener Akademii VFV w Bregenz.

- Wybór Tadeusza Pawłowskiego to kolejny krok w stronę powrotu Śląska do korzeni. Trudno o osobę bardziej związaną z naszym klubem i miastem. To fachowiec i człowiek całkowicie oddany swojej pracy. Jego zadaniem, oprócz wyprowadzenia Śląska na należne miejsce w górnych rejonach tabeli ekstraklasy, będzie również postawienie na młodzież oraz wykorzystanie swojego bogatego doświadczenia we współtworzeniu profesjonalnych struktur Akademii Piłkarskiej Śląska - mówi prezes wrocławskiego klubu Paweł Żelem.

Tadeusz Pawłowski zwiąże się ze Śląskiem umową na 1,5 roku z opcją przedłużenia.

Michał Mazur