Wydarzenia

Tarasovs: Nie kalkulujemy

2019-02-28 12:00:00
- Nie patrzymy, jaki przeciwnik jest przed nami, po prostu musimy zdobywać punkty, a nie kalkulować - mówił Igors Tarasovs na konferencji prasowej przed meczem z Piastem Gliwice.
Igors Tarasovs: Dlaczego nasza gra defensywna wygląda lepiej? Nie powiem nic nowego, bo to jest najpierw ciężka praca, potem dyscyplina i jedność w zespole oraz sztabie. To klucz do lepszej gry. Metody pracy nowego trenera nie zaskoczyły mnie. Robimy to, co wcześniej, ale rzeczywiście więcej czasu poświęcamy taktyce, a efektem jest mniej traconych bramek. Wiadomo, na treningu trzeba wykonać swoją pracę, ale uważam, że treningi taktyczne dużo nam dają.
 
Znajdujemy się w takiej sytuacji, że musimy wygrywać, punktować. Ostatni mecz derbowy był dla nas bardzo ważny, musieliśmy wygrać i poradziliśmy sobie z presją po przegranej w Krakowie. Nie patrzymy, jaki przeciwnik jest przed nami, po prostu musimy zdobywać punkty, a nie kalkulować.
 
W poprzedniej rundzie graliśmy z Jagiellonią i Piastem, którzy według ekspertów byli faworytami w meczach z nami. Te spotkania wygraliśmy 4:0 i 4:1. Specyfika tej ligi jest taka, że z drużyną z góry tabeli można wygrać 4:0, a z Zagłębiem Sosnowiec wygrywając 2:0, ostatecznie zremisować 3:3. Patrzymy na siebie, chcemy wygrywać, a liczy się tylko to spotkanie, które jest przed nami.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również