Wydarzenia

Terminarz Ekstraklasy na sezon 2019/20

2019-06-03 17:45:00
Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz rozgrywek ligowych na sezon 2019/20. Śląsk Wrocław rozpocznie zmagania wyjazdowym meczem z Wisłą Kraków. Pierwszy domowy mecz w 2. kolejce - do Wrocławia przyjedzie mistrz, Piast Gliwice.
Przed wrocławianami niezwykle wymagający początek sezonu. Już w pierwszym sześciu kolejkach WKS zmierzy się z całą czołówką minionego sezonu - Piastem, Legią, Cracovią i Lechią.

Mecze przyjaźni z biało-zielonymi z Gdańska zaplanowano w 6. oraz 21. kolejce.
Derby Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin czekają nas w 9. oraz 24. kolejce.
Spotkania z beniaminkiem to kolejno 12. i 27. kolejka (Raków Częstochowa) oraz 15. i 30. (ŁKS Łódź).

Rundę zasadniczą Trójkolorowi zakończą domowym spotkaniem z ŁKS-em, 11 kwietnia 2020 roku. W terminie 18 kwietnia-23 maja rozgrywana będzie runda finałowa.
 
Terminarz Ekstraklasy 2019/20 
 
Kolejka 1 - 20-21 lipca 2019 
 
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok 
Zagłębie Lubin - Cracovia 
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 
Piast Gliwice - Lech Poznań 
Raków Częstochowa - Korona Kielce 
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 
Wisła Płock - Górnik Zabrze 
ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 
 
Kolejka 2 - 27-28 lipca 2019 
 
Cracovia - ŁKS Łódź 
Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 
Korona Kielce - Legia Warszawa 
Lech Poznań - Wisła Płock 
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 
Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 
 
Kolejka 3 - 3-4 sierpnia 2019 
 
Arka Gdynia - Korona Kielce 
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 
Raków Częstochowa - Cracovia 
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 
Wisła Płock - Lechia Gdańsk 
ŁKS Łódź - Lech Poznań 
 
Kolejka 4 - 10-11 sierpnia 2019 
 
Cracovia - Korona Kielce 
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 
Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 
Lech Poznań - Śląsk Wrocław 
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 
Wisła Płock - Legia Warszawa 
ŁKS Łódź - Piast Gliwice 
 
Kolejka 5 - 17-18 sierpnia 2019 
 
Arka Gdynia - Lech Poznań 
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 
Korona Kielce - Pogoń Szczecin 
Legia Warszawa - Zagłębie Lubin 
Piast Gliwice - Wisła Płock 
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 
Wisła Kraków - ŁKS Łódź 
Śląsk Wrocław - Cracovia 
 
Kolejka 6 - 24-25 sierpnia 2019 
 
Cracovia - Arka Gdynia 
Górnik Zabrze - Korona Kielce 
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 
Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław 
Pogoń Szczecin - Wisła Płock 
Raków Częstochowa - Lech Poznań 
ŁKS Łódź - Legia Warszawa 
 
Kolejka 7 - 31 sierpnia-1 września 2019 (bez poniedziałku) 
 
Arka Gdynia - Górnik Zabrze 
Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 
Lech Poznań - Cracovia 
Legia Warszawa - Raków Częstochowa 
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 
Wisła Płock - ŁKS Łódź 
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 
 
Kolejka 8 - 14-15 września 2019 
 
Cracovia - Piast Gliwice 
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 
Zagłębie Lubin - Wisła Płock 
Korona Kielce - Wisła Kraków 
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 
Pogoń Szczecin - ŁKS Łódź 
Raków Częstochowa - Arka Gdynia 
 
Kolejka 9 - 21-22 września 2019 (bez poniedziałku) 
 
Cracovia - Legia Warszawa 
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 
Lechia Gdańsk - Korona Kielce 
Piast Gliwice - Raków Częstochowa 
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 
Wisła Płock - Wisła Kraków 
ŁKS Łódź - Arka Gdynia 
Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 
 
Kolejka 10 - 28-29 września 2019 
 
Arka Gdynia - Piast Gliwice 
Górnik Zabrze - Lech Poznań 
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 
Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 
Raków Częstochowa - Wisła Płock 
Wisła Kraków - Cracovia 
 
Kolejka 11 - 5-6 października 2019 (bez poniedziałku) 
 
Cracovia - Górnik Zabrze 
Lech Poznań - Wisła Kraków 
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 
Piast Gliwice - Legia Warszawa 
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 
Wisła Płock - Arka Gdynia 
ŁKS Łódź - Korona Kielce 
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 
 
Kolejka 12 - 19-20 października 2019 
 
Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 
Górnik Zabrze - ŁKS Łódź 
Jagiellonia Białystok - Cracovia 
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 
Korona Kielce - Wisła Płock 
Legia Warszawa - Lech Poznań 
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław 
Wisła Kraków - Piast Gliwice 
 
Kolejka 13 - 26-27 października 2019 (bez poniedziałku) 
 
Cracovia - Pogoń Szczecin 
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze 
Legia Warszawa - Wisła Kraków 
Piast Gliwice - Korona Kielce 
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 
ŁKS Łódź - Raków Częstochowa 
Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 
 
Kolejka 14 - 2-3 listopada 2019 
 
Arka Gdynia - Legia Warszawa 
Cracovia - Lechia Gdańsk 
Górnik Zabrze - Piast Gliwice 
Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 
Raków Częstochowa - Wisła Kraków 
Śląsk Wrocław - Wisła Płock 
 
Kolejka 15 - 9-10 listopada 2019 (bez poniedziałku) 
 
Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 
Lech Poznań - Korona Kielce 
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 
Legia Warszawa - Górnik Zabrze 
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 
Wisła Kraków - Arka Gdynia 
Wisła Płock - Cracovia 
ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław 
 
Kolejka 16 - 23-24 listopada 2019 
 
Cracovia - Zagłębie Lubin 
Górnik Zabrze - Wisła Płock 
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia 
Korona Kielce - Raków Częstochowa 
Lech Poznań - Piast Gliwice 
Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 
 
Kolejka 17 - 30 listopada-1 grudnia 2019 (bez poniedziałku) 
 
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 
Legia Warszawa - Korona Kielce 
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok 
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 
Wisła Płock - Lech Poznań 
ŁKS Łódź - Cracovia 
 
Kolejka 18 - 7-8 grudnia 2019 
 
Cracovia - Raków Częstochowa 
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 
Korona Kielce - Arka Gdynia 
Lech Poznań - ŁKS Łódź 
Lechia Gdańsk - Wisła Płock 
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 
 
Kolejka 19 - 14-15 grudnia 2019 (bez poniedziałku) 
 
Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 
Korona Kielce - Cracovia 
Legia Warszawa - Wisła Płock 
Piast Gliwice - ŁKS Łódź 
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 
 
Kolejka 20 - 21 grudnia 2019 (bez meczów w niedzielę i poniedziałek) 
 
Cracovia - Śląsk Wrocław 
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 
Lech Poznań - Arka Gdynia 
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 
Pogoń Szczecin - Korona Kielce 
Wisła Płock - Piast Gliwice 
ŁKS Łódź - Wisła Kraków 
 
Kolejka 21 - 8-9 lutego 2020 (bez poniedziałku) 
 
Arka Gdynia - Cracovia 
Korona Kielce - Górnik Zabrze 
Lech Poznań - Raków Częstochowa 
Legia Warszawa - ŁKS Łódź 
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 
Wisła Płock - Pogoń Szczecin 
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 
 
Kolejka 22 - 15-16 lutego 2020 (bez poniedziałku) 
 
Cracovia - Lech Poznań 
Górnik Zabrze - Arka Gdynia 
Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 
Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 
ŁKS Łódź - Wisła Płock 
 
Kolejka 23 - 22-23 lutego 2020 (bez poniedziałku) 
 
Arka Gdynia - Raków Częstochowa 
Lech Poznań - Lechia Gdańsk 
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 
Piast Gliwice - Cracovia 
Wisła Kraków - Korona Kielce 
Wisła Płock - Zagłębie Lubin 
ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 
 
Kolejka 24 - 29 lutego-1 marca 2020 (bez poniedziałku) 
 
Arka Gdynia - ŁKS Łódź 
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 
Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 
Korona Kielce - Lechia Gdańsk 
Legia Warszawa - Cracovia 
Raków Częstochowa - Piast Gliwice 
Wisła Kraków - Wisła Płock 
 
Kolejka 25 - 4 marca 2020 
 
Cracovia - Wisła Kraków 
Lech Poznań - Górnik Zabrze 
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 
Piast Gliwice - Arka Gdynia 
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 
Wisła Płock - Raków Częstochowa 
ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 
Śląsk Wrocław - Korona Kielce 
 
Kolejka 26 - 7-8 marca 2020 (bez poniedziałku) 
 
Arka Gdynia - Wisła Płock 
Górnik Zabrze - Cracovia 
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 
Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 
Korona Kielce - ŁKS Łódź 
Legia Warszawa - Piast Gliwice 
Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 
Wisła Kraków - Lech Poznań 
 
Kolejka 27 - 14-15 marca 2020 
 
Cracovia - Jagiellonia Białystok 
Lech Poznań - Legia Warszawa 
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 
Piast Gliwice - Wisła Kraków 
Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 
Wisła Płock - Korona Kielce 
ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 
 
Kolejka 28 - 21-22 marca 2020 (bez poniedziałku) 
 
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 
Zagłębie Lubin - Lech Poznań 
Korona Kielce - Piast Gliwice 
Pogoń Szczecin - Cracovia 
Raków Częstochowa - ŁKS Łódź 
Wisła Kraków - Legia Warszawa 
 
Kolejka 29 - 4-5 kwietnia 2020 
 
Zagłębie Lubin - Korona Kielce 
Lech Poznań - Pogoń Szczecin 
Lechia Gdańsk - Cracovia 
Legia Warszawa - Arka Gdynia 
Piast Gliwice - Górnik Zabrze 
Wisła Kraków - Raków Częstochowa 
Wisła Płock - Śląsk Wrocław 
ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 
 
Kolejka 30 - 11 kwietnia 2020 
 
Arka Gdynia - Wisła Kraków 
Cracovia - Wisła Płock 
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 
Korona Kielce - Lech Poznań 
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 
Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 
Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź 
 
Kolejka 31 - 18-19 kwietnia 
Kolejka 32 - 25-26 kwietnia 
Kolejka 33 - 2-3 maja (bez lub z ograniczoną liczba meczów w sobotę, niekolidujących z finałem Pucharu Polski, bez poniedziałku) 
Kolejka 34 - 9-10 maja (bez poniedziałku) 
Kolejka 35 - 13 maja (kolejka w środku tygodnia) 
Kolejka 36 - 16-17 maja (sobota-niedziela) 
Kolejka 37 - 22-23 maja (piątek-sobota)
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również