Wydarzenia

#ToJestTwójKlub - Piotr Celeban

2018-09-12 15:00:00
Spotkania z wyjątkowymi postaciami Śląska Wrocław pod nazwą "#ToJestTwójKlub" to nowa inicjatywa akademii skierowana do swoich piłkarzy. Pierwszym gościem był Piotr Celeban, kapitan WKS-u.
Nie od dziś wiadomo, że wielu młodych piłkarzy utożsamia się z Piotrem Celebanem i traktuje go jako wzór do naśladowania. Dlatego właśnie on był zaproszony na premierowe spotkanie z najmłodszymi zawodnikami akademii, by opowiedzieć o swojej karierze, przywiązaniu do zielono-biało-czerwonych barw oraz o roli kapitana w tak wielkim klubie, jakim jest Śląsk. Całość odbyła się na trybunie krytej stadionu przy ul. Oporowskiej.
 
- Bardzo się cieszymy, że udało nam się w końcu ruszyć z projektem To Jest Twój Klub. Chcemy przybliżyć naszym piłkarzom postacie, które tworzą Śląsk Wrocław i dzięki którym możemy być dumni ze swojej ponad 70-letniej historii - mówi Szymon Mikołajczak, organizator. - Spotkania będą organizowane regularnie - raz w miesiącu - i już mamy pomysł na kolejnego gościa - dodaje.

 
Młodzi adepci mieli wiele pytań do Piotra Celebana: "Ile ma lat?", "Skąd pomysł na fryzurę?", "Najlepszy piłkarz Śląska?", "Z kim mu się najlepiej gra?", "Wspomnienia z reprezentacji" i "Kto wygra derby?" to tylko część z nich. Kapitan cierpliwie na każde pytanie odpowiedział, a kilka dołożyli rodzice, którzy również byli zaproszeni na spotkanie.
 
Na zakończenie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i zgarnąć autograf.Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk Wrocław

Zobacz również