Wydarzenia

Tomasz Horwat dyrektorem akademii!

2018-07-02 10:00:00
Tomasz Horwat został nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. Zastąpił na stanowisku Pawła Barylskiego.
Tomasz Horwat w poprzednim sezonie prowadził II zespół Śląska Wrocław, a jeszcze wcześniej zespół U19, występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Z WKS-em jest związany jednak od wielu lat, tutaj bowiem rozpoczął karierę trenerską. W międzyczasie pracował między innymi również w FC Wrocław Academy, gdzie z sukcesami prowadził drużyny młodzieżowe. Teraz przed nim kolejne wyzwanie – zarządzania Akademią Piłkarską Śląska Wrocław.

- Nie ukrywam, że początkowo ta nominacja była dla mnie zaskoczeniem, ale jednocześnie ogromnym wyróżnieniem. Jestem wdzięczny prezesowi Marcinowi Przychodnemu, który mnie docenił i obdarzył swoim zaufaniem. Mam jednak świadomość, że to przede wszystkim duża odpowiedzialność. Trzeba zakasać rękawy i rzetelnie pracować. To klucz do rozwoju - mówi nowy dyrektor akademii Tomasz Horwat. - Bardzo zależy mi, by utrzymać poziom sportowy wszystkich drużyn. Chcemy być wizytówką Śląska - dodaje. 
 
Dyrektorze, życzymy wielu sukcesów z naszą młodzieżą. Powodzenia!
 
Równocześnie za pracę i zaangażowanie dziękujemy Pawłowi Barylskiemu, który skupi się tylko na pracy w sztabie szkoleniowym I zespołu, pełniąc rolę II trenera.

Nazwisko nowego trenera rezerw podamy niebawem. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również