Wydarzenia

Trener Akademii zawalczy na gali bokserskiej

2021-10-20 11:00:00
Jakub Piwowarski, asystent trenera w zespole U-13 naszej Akademii, w najbliższą sobotę zawalczy na wyjątkowej gali bokserskiej. Wpływy uzyskane z wydarzenia zostaną przekazane na rzecz podopiecznych fundacji, która wspiera dzieci z chorobą nowotworową.
Boxing Challenge to charytatywna gala bokserska, której celem jest zebranie jak największej sumy pieniędzy na działania fundacji Cancer Fighters. Organizacja zajmuje się wsparciem dzieci z chorobami nowotworowymi. Finansuje realizację profilaktyki, refunduje koszty leczenia czy pomaga w zakupie sprzętu medycznego.
 
- Zdecydowałem się walczyć ze względu na dzieciaki. Chciałbym im pomóc - mówi Kuba Piwowarski. - Naszym celem jest zebranie pieniędzy, które później pozwolą na jeszcze efektywniejsze działania fundacji - dodaje. Podczas wydarzenia zorganizowane zostaną liczne licytacje. Na jedną z nich Śląsk zdecydował się przekazać oficjalną koszulkę meczową Victora Garcii z podpisami zawodników pierwszej drużyny. 
 


Gala będzie się składać z 11 walk, z których aż 8 - w tym naszego trenera - odbędzie się w formule bokserskiej. Pozostałe pojedynki zostaną stoczone na zasadach K-1. Kuba przez 1,5 roku trenował mieszane sztuki walki i będzie to dla niego pierwsza okazja, by sprawdzić swoje umiejętności na profesjonalnym ringu. 
 
Wydarzenie odbędzie już w najbliższą sobotę, 23.10 o godz. 20:00 na Stadionie Wrocław. Bilety - cegiełki wciąż są dostępne TUTAJ. Można również wesprzeć indywidualną zbiórkę naszego trenera TUTAJ. Powodzenia, Kuba!
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również