Wydarzenia

Trener Lavička o starcie przygotowań

2019-06-17 15:15:00
Śląsk Wrocław rozpoczął przygotowania do sezonu 2019/2020. Zespół ma za sobą pierwszy trening, w którym uczestniczyło sporo młodych zawodników. – Przed nami okres przygotowawczy, dla młodych piłkarzy to okazja, żeby pokazać się z jak najlepszej strony – mówi trener Śląska Wrocław.
Vitezslav Lavička: To nasz pierwszy trening przed kolejnym sezonem. Wcześniej chłopcy mieli cztery tygodnie urlopu. Pierwsze dwa były wolne, potem każdy z nich miał przygotowany trening indywidualny. W poniedziałek mieliśmy pierwszą jednostkę wspólnie. Niektórzy piłkarze już z nami nie trenują, ale jest z kolei wielu młodych zawodników. 
 
Co do kadry - szukamy jeszcze obrońców oraz napastnika. Czekamy na rozwój sytuacji z Marcinem Robakiem, ale to pytanie do dyrektora sportowego. Daniel Szczepan pokazał, że jest dobrym młodym zawodnikiem, który ciężko pracuje. Mamy jeszcze innych młodych piłkarzy, na przykład Piotra Samca-Talara, który może grać jako napastnik lub skrzydłowy. Szukamy jakości na pozycji napastnika, ale wiemy, że mamy też naszych dobrych zawodników, a w następnym sezonie młodzieżowiec na boisku to obowiązek.

Dino Stiglec skończył sezon w Słowenii trochę później, dlatego nie ma go jeszcze z nami. Ma przyjechać tydzień później. Monitorowaliśmy go dłuższy czas, to zawodnik, który może zagrać jako lewy boczny obrońca lub np. lewy środkowy. Dla mnie to duża zaleta. 
 
Wiemy, że od następnego sezonu jest obowiązek gry z młodzieżowcem, więc to szansa dla młodych zawodników. My mamy takich piłkarzy, którzy byli na wypożyczeniu. Przed nami okres przygotowawczy, więc zobaczymy, jak będą się prezentować. To szansa i motywacja dla nich. Aktualnie nie szukamy młodzieżowca poza klubem. Na razie trudno powiedzieć, który z nich jest najbliżej pierwszego składu. Sparingi mają pokazać nam, jak prezentują się nie tylko młodzi zawodnicy, ale cała drużyna. Dla młodych będzie to oczywiście okazja, żeby zaznaczyć swoją pozycję. W Słowenii rozegramy trzy ważne mecze kontrolne, które dadzą obraz zespołu.
Autor: Oliwia Stasiak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również